Pomem Eğitim Ne Zaman Başlar?

26.Dönem POMEM Eğitiminin başlama tarihi polis akademisi tarafından yapılan duyuruya göre 4 Ekim 2020 olarak kesinlik kazanmıştır. 26.Dönem POMEM sınavı nı kazanan adaylar için intibak eğitiminin başlama tarihi olarak Haziran ayını gösterebiliriz.
Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda ’26. Dönem POMEM olarak Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerine planlaması yapılan adayların eğitimleri 04 Ekim 2020 tarihinde başlayacaktır. ‘

27 dönem POMEM eğitimi ne zaman başladı?

14 Kasım 2021. 27.Dönem POMEM eğitimi kapsamında Müdürlüğümüze planlaması yapılan Polis Adayı Öğrencilerimizin kayıtları yapılarak eğitimlerine başlanmıştır.

POMEM eğitimi kaç ay 2022?

MADDE 7 – (1) POMEM’lerde eğitim-öğretim süresi mezun olma esası ile en az (Değişik ibare:RG-6/1/2017-29940) dört aydır.

Pomem eğitim süresi ne zaman başlar?

Başvurusu kabul edilen adaylar, 6 aylık eğitim süreci sonrası göreve başlayacak.

27 Dönem Pomem eğitim süresi kısaldı mı?

Eğer 27. Dönem POMEM eğitim sürelerinde bir değişiklik olmazsa, POMEM eğitimleri 22 Haziran 2022 tarihinde tamamlanacak.

27 dönem pomem eğitim ne zaman bitiyor?

27. Dönem POMEM öğrencileri, eğitim sonu sınavlarına 16-18 Haziran tarihleri arasında girecek.

POMEM eğitiminde neler var?

Ders İçerikleri

 • Adli Mevzuat ve Suç Soruşturmaları Bilgisi.
 • Polis Müdahale Yöntem ve Teknikleri Eğiticiliği.
 • Silah ve Taktik Atış
 • Temel Polislik I.
 • Temel Polislik II.
 • Uygulamalı Polislik I.
 • Uygulamalı Polislik II.
 • You might be interested:  Kyk Yurt Basvurulari Ne Zaman Bitiyor?

  POMEM eğitimi yatılı mı?

  Öğrenciler eğitim-öğretime yatılı olarak devam etmek zorundadırlar. Mazeretsiz olarak eğitim-öğretim süresince toplam beş gün ve daha fazla devam etmeyen öğrencinin notlarına bakılmaksızın Yönetim Kurulunun teklifi Başkanın onayı ile POMEM’le ilişiği kesilir.

  2022 POMEM alımı ne zaman olur?

  11 Ocak 2022. 28. Dönem POMEM Giriş Sınavı Aday Belirleme Ön Başvuruları 27 Aralık 2021 – 07 Ocak 2022 tarihleri arasında tamamlanmıştır. Lisans mezunu 62.175 erkek, 36.007 kadın ile ön lisans mezunu 42.096 erkek, 24.564 kadın olmak üzere toplam 164.842 aday başvuruda bulunmuştur.

  POMEM kaç yıl sürüyor?

  PMYO’larda 2 yıllık eğitim verilirken POMEM’lerde ise, en az 4 ay eğitim verilir. PMYO’lara en az lise mezunu olan adaylar başvuru yapabilir. Fakat POMEM’lere başvuru sayısının %20’sini geçmemek üzere ön lisans mezunu olan adaylar başvuru yapabilir.

  POMEM staj kaç ay?

  Dönem POMEM eğitim süresinin 6 Haziran 2021’de tamamlanacağı belirtilmişti. 3 ay eğitim, 1 ay staj, yeniden 3 ay eğitim ve 1 ay staj şeklinde yapılması planlanan 26.

  POMEM eğitiminde telefon yasak mı?

  Adayların ses, görüntü ve depolama özelliği olan her türlü cep telefonu (Akıllı ve her türlü kameralı telefonlar), dizüstü/tablet bilgisayar, fotoğraf makinesi, kamera vb. elektronik cihazları okula getirmeleri yasaktır.

  POMEM den mezun olduktan sonra ne oluyor?

  Her sene belirli sayıda öğrenci kabul eden POMEM’ler, polis memuru yetiştirmek için eğitim veren merkezlerdir. Buradan başarılı bir şekilde mezun olan eğitim almış adaylar polis memuru olarak görevlerini icra etmektedirler.

  POMEM eğitim süresi kısalacak mı?

  Eğitim süresinin 6 aydan 4 aya indirilmesine ilişkin yönetmelik değişikliği Resmi Gazete’de yer aldı İçişleri Bakanlığı tarafından Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) Eğitim-Öğretim Yönetmeliği’nde eğitim süresinin 6 aydan 4 aya indirilmesini içeren yönetmelik değişikliği Resmi Gazete’de yayımlandı.

  You might be interested:  Metro Öğrenci Ne Kadar 2022?

  27 dönem intibak kaç gün?

  Polis okulundan mezun olarak bu eğitimi kazanan kişiler belirli bir süre boyunca mesleğin tüm detaylarını öğrenmektedir. İçerisinde sağlık raporu aldırma süresinin de bulunduğu bu eğitim toplamda 14 gün sürmektedir. İntibak eğitimlerinde ilk olarak geçici kayıt daha sonra kesin kayıt yaptırılmaktadır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.