Pomem Eğitim Süresi Ne Kadar?

POMEM’lerde eğitim-öğretim süresi mezun olma esası ile en az dört aydır. Eğitim-öğretim ile sömestr izninin; süresi, başlama ve bitiş tarihleri Başkanlıkça belirlenir. Eğitim-öğretimin başlangıcında öğrencilere Başkanlıkça belirlenecek süreyle intibak eğitimi yaptırılır.

27 Dönem Pomem eğitim süresi ne kadar?

MADDE 7 – (1) POMEM’lerde eğitim-öğretim süresi mezun olma esası ile en az (Değişik ibare:RG-6/1/2017-29940) dört aydır.

POMEM eğitiminde neler var?

Ders İçerikleri

 • Adli Mevzuat ve Suç Soruşturmaları Bilgisi.
 • Polis Müdahale Yöntem ve Teknikleri Eğiticiliği.
 • Silah ve Taktik Atış
 • Temel Polislik I.
 • Temel Polislik II.
 • Uygulamalı Polislik I.
 • Uygulamalı Polislik II.
 • 27 dönem pomem eğitim ne zaman bitiyor?

  27. Dönem POMEM öğrencileri, eğitim sonu sınavlarına 16-18 Haziran tarihleri arasında girecek.

  POMEM eğitimi yatılı mı?

  Öğrenciler eğitim-öğretime yatılı olarak devam etmek zorundadırlar. Mazeretsiz olarak eğitim-öğretim süresince toplam beş gün ve daha fazla devam etmeyen öğrencinin notlarına bakılmaksızın Yönetim Kurulunun teklifi Başkanın onayı ile POMEM’le ilişiği kesilir.

  27 Dönem Pomem eğitim süresi düştü mü?

  Eğer 27. Dönem POMEM eğitim sürelerinde bir değişiklik olmazsa, POMEM eğitimleri 22 Haziran 2022 tarihinde tamamlanacak.

  You might be interested:  Kyk Yurt Ödemesi Nasıl Yapılır?

  27 dönem intibak kaç gün?

  Polis okulundan mezun olarak bu eğitimi kazanan kişiler belirli bir süre boyunca mesleğin tüm detaylarını öğrenmektedir. İçerisinde sağlık raporu aldırma süresinin de bulunduğu bu eğitim toplamda 14 gün sürmektedir. İntibak eğitimlerinde ilk olarak geçici kayıt daha sonra kesin kayıt yaptırılmaktadır.

  POMEM den mezun olduktan sonra ne oluyor?

  Her sene belirli sayıda öğrenci kabul eden POMEM’ler, polis memuru yetiştirmek için eğitim veren merkezlerdir. Buradan başarılı bir şekilde mezun olan eğitim almış adaylar polis memuru olarak görevlerini icra etmektedirler.

  POMEM okulu nerelerde var?

  İstanbul (Arnavutköy), Mersin, Karabük, Bilecik, Karabük, Çankırı, Amasya (Merzifon), Bursa, Diyarbakır, Erzincan, Kırşehir, Trabzon ve Konya (Ereğli) olmak üzere toplam 36 okulda eğitim vermektedir.

  POMEM sınavında neler soruluyor?

  2-Pomem Yazılı Sınavı: kpss barajını geçen adaylar, Emniyet Müdürlüğü Eğitim Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan sınava katılırlar. (50 tane soru vardır ve bu 50 sorunun 10 tanesi atatürkçülükle(inkılapçılık, halkçılık, cumhuriyetçilik), 10 tanesi genel kültürle (trafik, internet, aihm vb) ve geri kalan 30 tanesi

  27 dönem POMEM eğitimi ne zaman başladı?

  14 Kasım 2021. 27.Dönem POMEM eğitimi kapsamında Müdürlüğümüze planlaması yapılan Polis Adayı Öğrencilerimizin kayıtları yapılarak eğitimlerine başlanmıştır.

  27 dönem POMEM mezuniyet tarihi ne zaman?

  22 Haziran 2022. Akademimize bağlı 22 Polis Meslek Eğitim Merkezimizde eğitimlerini başarıyla tamamlayan 11.383 Polis Memuru (9.584 erkek, 1.799 kadın) 22 Haziran 2022 Çarşamba günü gerçekleştirilen törenler ile Emniyet Teşkilatı saflarına katılmıştır.

  POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak 2022?

  10 Haziran 2022. 28. Dönem POMEM Giriş Sınavı sonuçları açıklanmıştır. Adaylara sonuçlar, posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup, resmi internet sitemiz üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir.

  You might be interested:  Eğitim Ödeneği Ne Zaman Ödenecek?

  POMEM eğitiminde cep telefonu serbest mi?

  Polis Akademisi Başkanlığına bağlı polis okullar olan POMEM, PMYO ve PAEM’de “Adayların ses, görüntü ve depolama özelliği olan her türlü cep telefonu (Akıllı telefonlar), dizüstü veya tablet bilgisayarı, fotoğraf makinesi, kamera vb. elektronik cihazları okula getirmeleri yasaktır.” Adayların saat ve alyans hariç her

  POMEM öğrencileri ne kadar maaş alıyor?

  POMEM bünyesinde öğrenim gören öğrencilere aylık 430 TL harçlık verilmektedir. 22. dönemde de Polis Meslek Eğitim Merkezi öğrencilerine 430 TL aylık ücret ödenecektir. Öğrenciler, ancak intibak sonrasında maaşlarını alma hakkına sahiptirler.

  POMEM mezunu nereye kadar yükselir?

  Polis memurları PMYO ve POMEM’den mezun olurlar. Daha sonra, belli dönemlerde açılan sınavlarda başarı gösterenler üst rütbelere (Komiser yardımcısı ve Başpolis) terfi olabilirler.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.