Robert Koleji Nasıl Öğrenci Alıyor?

(a) Özel Amerikan Robert Lisesine ilan edilen kontenjan ile sınırlı olarak her yıl, Millî Eğitim Bakanlığınca yapılan Lise Geçiş Sınavı (Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav) sonucu oluşacak Merkezi Sınav Puanı (MSP) ile öğrenci alınır.

Robert Kolej’e saygı, saygı ve saygı vermesidir?

Diğer okullardan farkı da burada yatıyor.” “Robert Kolej’in, tüm camiasına her zaman saygı duyması ve onlara güvenip değer vermesi, en önemli özelliklerinden biridir. Farklılıklara saygı duyar ve farklılıkları özgürlük ortamında yaşatabilir.” ‘Üstün okullarda başarı tesadüfen veya tek bir kişinin çabası ile gerçekleşmez.

Hangi kültürlere ev sahipliği yapanrobert Koleji?

Kampüs şahane ve yeri harika ama esas değerli olan bu muhteşem çocuklarla kurulan ilişki. Öğrenmek ve kendini geliştirmek isteyen gençlere öğretme fırsatını elde ediyorum.” “Robert Kolej çok farklı kültürlerden insanlara ev sahipliği yaptığı için değişik fikirlerin yeşerebildiği bir yer.

(B) özel Amerikan Robert Lisesine öğrenci alınır?

(a) Özel Amerikan Robert Lisesine ilan edilen kontenjan ile sınırlı olarak her yıl, Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan Lise Geçiş Sınavı (Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav) sonucu oluşacak Merkezi Sınav Puanı (MSP) ile öğrenci alınır.

You might be interested:  Autocad 2020 Öğrenci Sürümü Nasıl Indirilir?

Robert Koleji 100 burs veriyor mu?

Öğrencilerin yüzde 25 ile 26’sına kadar tam burs veriyoruz, onun dışında parçalı burslar da olabiliyor. Yaklaşık her yıl hazırlığa giren 50 öğrencimiz burs alıyor. Yüzde 100 dışında 50, 75, 85 gibi oranlarda da bursumuz var.

Robert Kolejine nasıl girilir 2021?

Robert Kolej Nasıl Öğrenci Kabul Eder? Robert Kolej ilan ettiği kontenjana göre, her yıl Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan LGS sonucunda oluşan Merkezi Sınav Puanı (MSP) ile öğrenci alınır.

Robert Koleji kaç puanla öğrenci alıyor?

Yedek listede bulunan öğrenci velileri saat 15.00’den itibaren okula giriş yapabilir. Birinci kayıt döneminde kız öğrencilerde 483,2627 puan ile kontenjanımız tamamlanmıştır.

Robert Koleji tam burs veriyor mu?

Eğitimde fırsat eşitliği ilkesi doğrultusunda, Robert Kolej’de eğitim almaya hak kazanan, ancak kısıtlı finansal olanaklara sahip öğrencilere mali yardım sağlanmaktadır. Okulumuzda yalnızca ihtiyaca yönelik burs verilmekte olup, başarıya dayalı burs sistemi bulunmamaktadır.

Robert Koleji yılda kaç öğrenci alıyor?

2021-22 akademik yılında 55 ​farklı ilden gelen 1042 öğrenci Robert Kolej’de eğitim almaktadır. Okulumuzun yatılı bölümü vardır. İstanbul dışından 90​ kız ve 97 erkek öğrenciye yatılılık imkanı sağlanmaktadır.

Robert Koleji fiyatı ne kadar?

Özel Amerikan Robert Lisesi’nin 2022-2023 eğitim öğretim yılı için öğrenim ücretleri açıklandı. Okula bu yıl yerleşecek yeni öğrenciler için öğrenim ücreti peşin ödenmesi durumunda 228 bin 900 TL olacak. OZAN ÖMER KADÜKER – 7 günlük yatılı yurt ücreti 123.400 TL olarak duyuruldu.

Robert Lisesi paralı mı?

Hürriyet’in aktardığına göre, Robert Kolej 1000 üzerinden açıkladığı 1’inci dönem önkayıt taban puanını geçen yıla göre 2.5 puan artırarak 995.5 olarak belirledi. Okulun ücreti de gündüzlü peşin 71 bin, 10 taksitte 73 bin 300 TL, yedi gün yatılı 10 taksit öğrenim ücreti ise 112 bin 800 TL olarak açıklandı.

You might be interested:  Eğitim Ödeneği 2018 Ne Zaman Ödenecek?

Robert Koleji parayla alıyor mu?

Peki bu sene Robert Koleji ücretleri ne kadar olacak? Robert Koleji kayıtları 2019-2020 eğitim yılında 153 bin lirayken 2020-2021 yılında 167 bin olacak.

Robert Koleji Özel mi devlet mi?

Robert Kolej, T.C. Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı, ​​hazırlık sınıfı dahil toplam 5 yıllık ​​lise programından oluşan, ​​yabancı dilde eğitim veren özel bir ​​karma öğretim kurumudur.

Robert Koleji kaç puanla alıyor 2021?

Robert Kolej’in Taban Puanı Kaçtır? 2021 yılında okula kabul alan en düşük puanlı kız öğrenci 0,25’lik dilimde ve 475 puana, erkek öğrenci 0,15’lik dilimde ve 481 puana sahipti.

Robert Koleji kaç puanla kapattı?

Geçen yıl 479 taban puanla ilk kayıtları açan Robert Kolej’de bu yıl taban puan 468, kontenjan da kız 101, erkek 101 olarak açıklandı. Öğrenim ücreti ise geçen yıl 109 bin TL’den başlıyordu; bu yıl peşin ücreti 130 bin TL’den başlıyor. 7 gece pansiyonlu ve 10 taksit olması durumunda 215 bin 900 TL’ye kadar çıkıyor.

Robert kaç yanlışla alır?

TEOG’da Robert Kolej, Galatasaray Lisesi gibi Türkiye’nin en yüksek puanlı okulları, tüm derslerden tam yapan ya da en fazla 1-2 yanlışı olan öğrenciler arasından seçim yaparken bu sene matematiğin etkisiyle daha çok yanlışı olan öğrencileri de kabul etmek durumunda kalabilir.

Robert Koleji burslu öğrenci alıyor mu?

Robert Kolej burs veriyor mu? Mali yardım koşulları nelerdir? 2021-2022 eğitim yılında, mezunların ve destekçilerin bağışları sayesinde, 55 farklı şehirden gelen 1042 öğrencinin 273’üne ihtiyaç bazlı burs sağlanmıştır​.

Kolej bursu nasıl kazanılır?

Özel Okullar burs verme zorunluluğu olmamakla birlikte çeşitli oranlarda (% 100, % 75. % 50, % 25, %10 gibi) eğitim öğretim bursu veriyorlar. Burslu öğrenci okutmaya karar veren Özel Okullar bu tür öğrencileri belirlemek maksadıyla Milli Eğitim Müdürlüğünden izin alarak “Bursluluk Sınavı” yapıyorlar.

You might be interested:  18 Yaşından Küçükler Yurt Dışına Nasıl Çıkabilir?

Robert Kolej i hangi dersler var?

Öğrencilerimiz ayrıca Türkçe, matematik, fen, bilgisayar bilimi, resim, müzik ile Fransızca veya Almanca seçtikleri ikinci yabancı dil derslerini alırlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.