Samsun Yurt Savunma Kimin?

Samsun Yurt Savunma (SYS) Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Aral, eski Sanayi ve Ticaret bakanlarından merhum Cahit Aral’ın oğlu… Aral Ailesi’nin 55 yıllık bir sanayi geçmişi var. Baba Cahit Aral, ilk patentini 1952 yılında santrifüj kuvvetini dengeleyen “Aral Amortisitabilizatörü” adını verdiği buluşuyla almış.

CANiK sahibi kimdir?

Canik Arms

Slogan Superior Handguns (2013-2020) Superior Firearms(2021, Günümüz)
Tür Savunma
Kurucu Cahit Aral
Genel merkezi Samsun (üretim tesisi) İstanbul (genel merkez)
Çalışan sayısı ~700

Samsun Yurt Savunma Sanayi ne iş yapar?

VE TİC. A.Ş. 1998 yılında Doğu Karadeniz Silah Projesi kapsamsına, Projenin Samsun ayağı olarak dâhil olan Samsun Yurt Savunma Sanayi ve Ticaret A.S. (SYS), bugün silah, silah aksesuarları, silah sistem tasarımı ve üretimi konusunda Türkiye de Savunma Sanayinin önemli kuruluşlarından biridir.

Zafer Aral Kimdir?

Bugün firmanın Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenen H. Zafer Aral ise 1967’de adım attığı sanayicilik yaşantısında, SYS’ye gelene kadar Aral Şirketler Grubu’nun çeşitli fabrikalarında yöneticilik yaptı.

C Utku Aral Kimdir?

Utku ARAL: “Bugün CANiK markası altında yaptığımız silah tasarımları, bizden çok daha eski birçok dünya markasına ilham kaynağı oluyor. Yapmış olduğumuz tasarımların yanı sıra yarattığımız markalar; hatta özel olarak geliştirdiğimiz renk konfigürasyonları dahi kopyalanıyor.”

CANiK Arms kaç yılında kuruldu?

(SYS), devlet öncülüğünde başlatılan Doğu Karadeniz Silah Projesi’nin Samsun ayağının temsilcisi olarak 1998 yılında kuruldu. Aradan geçen 23 yılda SYS; Canik markasıyla silah, silah aksesuarları, silah sistem tasarımı ve üretimi konusunda Türk savunma sanayinin önemli kuruluşlarından biri haline geldi.

You might be interested:  Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Nerede?

CANiK en iyi modeli hangisi?

Konuyla ilgili açıklama yapan SYS Genel Müdürü C. Utku Aral, şunları kaydetti: “CANİK, TP9 Elite Combat ile en iyi performansı, en iyi fiyatta kullanıcılara sunmasıyla yarışmayı önde tamamladı.

Samsun Yurt Savunma Sanayi ne zaman kuruldu?

Devlet öncülüğünde başlatılan Doğu Karadeniz Silah Projesi’nin Samsun ayağının temsilcisi olarak 1998 yılında kurulan Samsun Yurt Savunma Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SYS), 23 yıldır Türk bayrağını dünyada başarıyla dalgalandırıyor.

CANiK tp9 ne demek?

sa- sv2- sf olmak üzere 3 değişik modeli olan f/p tabanca. samsun yurt savunma firmasının ürettiği ve özellikle abd’de çok beğenilen bir silahtır. polimer gövdeli ve görünüşü ile glock’un klonu denilebilir. dahası artıları olan alınası bir tabanca. sf modelini polis özel harekat kullanmaktadır.

CANiK kaç mermi alır?

Kullanıcıya en ergonomik atış konforunun sunulması için hem şarjör kilidi hem de arka kabza farklı ebatlarda sunulmuştur. Tabanca kutusunda 1 adet 15 kapasiteli ve 1 adet de aluminyum uzatmalı 18 mermi kapasiteli şarjör bulunmaktadır.

Hayrullah Zafer Aral kaç yaşında?

Fabrikaya ziyarete giden 32 yaşındaki Hayrullah Zafer Aral, burada fabrikanın ortağı ve yöneticisi 55 yaşındaki Alaattin Çağlar ile konuşurken, aralarında bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine tabancasını çeken Alaattin Çağlar, Hayrulylah Zafer Aral’a ateş etti.

Sarsılmaz Silah Sanayi sahibi kim?

Sarsılmaz Silah Sanayi’nin patronu Nur Ala Sarsılmaz. İlk silahına 20 yaşında sahip olmuş, 5 tüfeği 3 tabancası bulunuyor bayan Sarsılmaz’ın. ‘Ailemizde her kadının silahı var, tıpkı mücevher gibi’ diyor.

Cahit Aral nereli?

Cahit Aral (1927, Elazığ – 1 Kasım 2011, İstanbul), Türk siyasetçi. İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi’ni bitirdi. ARAL Endüstri A.Ş. İdare Meclisi Başkanlığı, Anavatan Partisi Kurucu Üyeliği, XVII.

You might be interested:  Şartlı Eğitim Yardımı Ne Zaman Yatacak 2022?

Canik hangi ülkenin?

Canik
Ülke Türkiye
İl Samsun
Coğrafi bölge Karadeniz
İdare

Leave a Reply

Your email address will not be published.