Sınamalı Öğrenci Ne Demek?

-genel not ortalaması iki yarıyıl üst üste 2,00’ın altında olan öğrenciler sınamalı (probation) öğrenci olarak tanımlanır. -sınamalı öğrenciler, daha önce almadıkları dersleri alamazlar daha önceden alıp kaldıkları dersleri veya alıp dd veya dc ile geçtikleri dersleri tekrar alabilirler.
Genel not ortalaması iki yarıyıl üst üste 2,00’ın altında olan öğrenciler Sınamalı (Probation) öğrenci olarak tanımlanır.

Sınamalı geçme ne demek?

Yarıyıl not ortalaması 2,00’ın altında olan bir öğrenci o dönem sınamalı sayılır. İlgili yarıyılda kredili en az üç ders almak şartı ile yarıyıl not ortalaması 2,00 ve üstü olan öğrenciler o dönem başarılı sayılır. geçmiş sayılır. altında olan öğrenciler tekrar öğrencisi sayılırlar.

GANO sınamalı ne demek?

b)Yıllık düzende eğitim yapılan birimlerde yıl başı genel ağırlıklı not ortalaması (GANO) 1,80’in altında olan öğrenciler, c)Entegre eğitim yapılan birimlerde yıl başı genel ağırlıklı not ortalaması (GANO) 2,00’nin altında olan öğrenciler sınamalı öğrenci kabul edilirler.

Sınamalı öğrenci mezun olabilir mi?

Öğrencilerin güz dönemi başındaki sınamalı durumları, yaz öğretimi bitimi sonundaki genel not ortalamalarına göre belirlenir. Sınamalı durumda olan veya bahar dönemi sonunda sınamalı duruma düşen öğrenciler, yaz öğretimi sonunda genel not ortalamasını 1,80’e yükselttiği takdirde sınamalı durumları ortadan kalkar.

You might be interested:  Yurt Dısına Nasıl Gıdebılırım?

Marmara Üniversitesi Sınamalı öğrenci nedir?

Üçüncü yarıyıldan itibaren, yarıyıl başı genel ağırlıklı not ortalaması (GANO) 1,80’in ve son iki yarıyılındaki her iki yarıyıl ağırlıklı not ortalaması (YANO) 2,00’ın altında olan öğrenciler sınamalı öğrenci kabul edilir.

Ortalama 2 nin altında olursa ne olur?

2,00′ın altında bir Genel Not Ortalaması getirirseniz, koşullu geçtiğiniz derslerden kalırsınız. Ve sonraki sene ilgili dönemde kaldığınız dersi tekrar alırsınız.

Agno 2 nin altında olursa ne olur?

Başarı notları (G) ile takdir edilen dersler AGNO hesabına katılmaz. Durum : AGNO 2,00’dan düşük (1,98) olduğu için 3. Yarıyıldan ders alamaz. D dersini tekrar alır (isterse B ve C derslerini de tekrar alabilir).

GANO 180 altında ise ne olur Marmara?

7. GANO’su 1,80’in altında olan bir öğrencinin son iki yarıyıldaki her iki YANO’sununda 2,00’nin altında olması halinde öğrenci sınamalı statüde kabul edilir ve ilgili yarıyıl derslerine kayıtlanamaz, ancak önceki yarıyıllardan başarısız olduğu (FD, FF, FG, DZ) veya DD, DC notları ile geçmiş olduğu dersleri tekrar

GANO ne kadar olmalı?

(2) Yüksek lisans programında başarılı olmak için en az 2.50, doktora programında ise en az 3.00 GANO’ya sahip olmak gerekir. (3) Enstitü programlarını 3.50 – 3,74 GANO ile tamamlayan öğrenciler onur öğrencisi, 3.75 – 4.00 GANO ile tamamlayanlar yüksek onur öğrencisi olarak mezun olur.

Üniversitede hangi durumlarda sınıf tekrarı olur?

Genel not ortalaması (GNO) 2.00’nin altında ve Dönem not ortalaması (DNO) iki yarıyıl üst üste 1.80’in altında olan öğrenciler üst dönemden ders alamazlar. Bu öğrenciler Genel not ortalamalarını 2.00’ye yükseltene kadar sınıf tekrarı yaparlar.

1 sınıf 2 dönem üstten ders alınır mı?

Birinci sınıf öğrencileri üst sınıftan ders alamaz. 2 – Genel not ortalaması 1.80’nin altında olup tekrar durumunda olan öğrenciler yeni bir ders alamaz.

You might be interested:  Öğrenci Bursları Ne Zaman Açıklanacak?

Sınamalı öğrenci nedir KBÜ?

GANO’su 2,00’nin altı olan öğrenciler sınamalı öğrenci olarak tanımlanır ve takip eden yarıyılda en fazla 18 AKTS’ye kadar derse kaydolabilirler.

Marmara Üniversitesi devamsızlık hakkı ne kadar?

Devamsızlık yapma hakkınız %15 buda 111 saat yapıyor. Eğer devamsızlıktan kalırsanız, vize, final ve bütünleme sınavlarına giremezsiniz.

Marmara Üniversitesi geçme notu kaç?

Yıl esasına göre eğitim-öğretim yapan birimlerde öğrencinin bir dersten başarısız sayılmaması için yıl sonu sınavından veya bütünleme sınavından en az 60 alması gerekir.

Yano 180 altında ise ne olur?

GANO’su 1.80’in altında olan öğrenci yeni ders alamaz. Bu durumda olan öğrenciler not yükseltme amacıyla, öncelikle başarısız olduğu derslerden başlamak ve dönemsel AKTS yükünü aşmamak kaydıyla geçmiş yıllardaki derslerine tekrar kaydolabilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.