Telafi Eğitim Ne Zaman Bitecek 2021?

TELAFİ EĞİTİMİ NE ZAMAN BİTECEK? MEB’in telafi eğitim programında, gönüllülük esasına dayalı öğrencilere yönelik eğitim faaliyetleri gerçekleştiriliyor. MEB’in duyurusuna göre telafi eğitimi 31 Ağustos 2021 tarihinde sona erecek.

Telafi eğitimi ne zaman biter?

MEB programına göre telafi eğitimi 31 Ağustos 2021 tarihine kadar devam edecek. Okullar ise 6 Eylül tarihinde açılacak.

Telafide ben de varım ne kadar sürecek?

Millî Eğitim Bakanlığımızın okullarda başlatılacak ‘Telafide Ben de Varım’ programı, 31 Ağustos’a kadar sürecek.

2021 Telafi eğitimi ne kadar sürecek?

İlköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler için telafi eğitimi 5 Temmuz’da başlayacak ve 31 Ağustos’a kadar sürecek. Telafi eğitimi programında bilimsel, sosyal, kültürel, sportif faaliyetlere ve etkinliklere yer verilecek.

Lise telafi eğitimi ne zaman?

Telafi dersleri ne zaman 2021? Telafi eğitim yapılan açıklamaya göre okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim okullarında öğrenim gören öğrenciler için 5 Temmuz – 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Telafi eğitimi ne kadar sürecek?

Daha sonra 1,5 yılı kapsayan Ulusal Destekleme Programı’nın (UDEP) yaz tatili bölümü olan ‘Telafide Ben de Varım’ programı uygulanacak. 21 Haziran-2 Temmuz arasında başvuru yapılabilecek telafi eğitimi programı, 5 Temmuz-31 Ağustos arasında düzenlenecek.

You might be interested:  Halk Eğitim Kursları Ne Zaman Açılacak Son Dakika?

Telafi ne zaman başlayıp ne zaman bitecek?

Telafi eğitim yapılan açıklamaya göre okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim okullarında öğrenim gören öğrenciler için 5 Temmuz – 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Telafi de ben de varım hangi tarihler arasında?

Bakanlığımız Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 11/06/2021 tarihli ve 26359669 sayılı yazısı gereği yazı ekinde gönderilen ‘Telafide Ben de Varım’ Programı Usul ve Esasları doğrultusunda ilimiz genelinde bulunan okul öncesi eğitim, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim okullarımızda öğrenim gören öğrenciler, öğrenci

Telafide ben de varım devam edecek mi?

Ankara. Milli Eğitim Bakanlığından (MEB) yapılan açıklamaya göre, Kovid-19 salgını nedeniyle oluşan sosyal ve duygusal kayıpları gidermek amacıyla başlatılan ‘Telafide Ben de Varım’ etkinlikleri, her çocuğa ulaşmak için kapsamlı bir programla devam ediyor.

Telafi eğitimi devam edecek mi?

‘Telafi ve destek çalışmaları yıl boyu sürdürülecek’

Dolu dolu geçen bir yazın ardından başlayacak yeni eğitim-öğretim yılında öğrencilerin telafi ve destek çalışmalarının da yıl boyu sürdürüleceğini açıklayan Selçuk, şunları söyledi: ‘1’den 2’ye geçen öğrencilerimiz için okuma yazma taraması başlatılacak.

2 Temmuz telafi eğitimi zorunlu mu?

Telafi eğitimi zorunlu değil. Gönüllülük esasına göre öğrenciler, öğretmenler ve velilere yönelik eğitim faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere planlanacak program, eğitim faaliyetleri fiziksel, sosyal – duygusal, akademik gelişim ve özel eğitim alanı olmak üzere dört ana temaya uygun olarak planlanacak.

4 sınıf telafi eğitimi ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığınca, 2020-2021 eğitim öğretim yılı sonuna ilişkin karne ve başarı belgeleri 18 Haziran’da e-Okul’dan erişime açılacak, ardından telafi eğitimi programı 5 Temmuz’da uygulanmaya başlanacak.

21 haziran 2 temmuz arası ne olacak?

21 Haziran-2 Temmuz arasında ortaöğretim düzeyindeki tüm resmî ve özel okullarda sorumluluk ve mazeret sınavları tamamlanacak, ayrıca destekleme ve yetiştirme kursları ile 12. sınıflara yönelik rehberlik faaliyetlerine devam edilecek.

You might be interested:  2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Ne Zaman Başlıyor?

Telafi eğitimi ne zaman 2022?

Öğrenciler birinci dönem 15-19 Kasım 2021 tarihlerinde yüz yüze eğitime 1 haftalık mola verdi. 7 Şubat’ta başlayan 2021-2022 eğitim öğretim yılında ikinci ara tatil 11-15 Nisan 2022 tarihleri arasında uygulanacak.

Telafi eğitimi Başvuruları Ne Zaman?

Meslek lisesi mezunu olmak isteyen ortaöğretim kurumu mezunlarıyla ortaokul veya imam-hatip ortaokulu mezunu kalfa ve ustaların telafi eğitimi programına ilişkin olarak hazırlanan 2021-2022 eğitim öğretim yılı çalışma takvimine göre I. dönem telafi eğitimi programına başvurular; 01 Eylül-08 Eylül 2021 tarihleri

Telafi eğitimi programı nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) telafi eğitimi programına, 21-Haziran-2 Temmuz arasında https://telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinde üzerinden başvuru yapılabilecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.