Telafi Eğitim Ne Zaman Bitecek?

TELAFİ EĞİTİMİ NE ZAMAN BİTECEK? MEB’in telafi eğitim programında, gönüllülük esasına dayalı öğrencilere yönelik eğitim faaliyetleri gerçekleştiriliyor. MEB’in duyurusuna göre telafi eğitimi 31 Ağustos 2021 tarihinde sona erecek.

Telafi dersleri ne zaman bitecek?

MEB programına göre telafi eğitimi 31 Ağustos 2021 tarihine kadar devam edecek. Okullar ise 6 Eylül tarihinde açılacak.

2021 Telafi eğitimi ne zaman bitecek?

Telafi eğitim yapılan açıklamaya göre okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim okullarında öğrenim gören öğrenciler için 5 Temmuz – 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. Yapılacak olan eğitimde bilimsel, sosyal, kültürel, sportif faaliyetlere ve etkinliklere yer verilecek.

Telafide ben de varım ne zaman bitiyor?

Millî Eğitim Bakanlığımızın okullarda başlatılacak ‘Telafide Ben de Varım’ programı, 31 Ağustos’a kadar sürecek.

Telafi eğitimi ne zaman başlar?

Milli Eğitim Bakanlığınca, 2020-2021 eğitim öğretim yılı sonuna ilişkin karne ve başarı belgeleri 18 Haziran’da e-Okul’dan erişime açılacak, ardından telafi eğitimi programı 5 Temmuz’da uygulanmaya başlanacak.

Liselerde telafi eğitimi var mı?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin 2020-2021 eğitim öğretim yılı sonuna ilişkin karne ve başarı belgeleri 18 Haziran’da e-Okul’dan erişime açılacak, ardından telafi eğitimi programı uygulanmaya başlanacak.

You might be interested:  Öğrenci Müze Kartı Ne Kadar?

Telafi eğitimine kimler gidecek?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Personel Genel Müdürü Ömer İnan, telafi eğitimleriyle ilgili, ‘İsteyen öğretmen ve öğrencilere, sanatsal, sportif ve kültürel etkinlikler için imkânlar oluşturduk. Öğretmenlerimiz, bu programlarda öngörülen ders saati üzerinden görev alabileceklerdir’ dedi.

Telafi eğitimi devam edecek mi?

‘Telafi ve destek çalışmaları yıl boyu sürdürülecek’

Dolu dolu geçen bir yazın ardından başlayacak yeni eğitim-öğretim yılında öğrencilerin telafi ve destek çalışmalarının da yıl boyu sürdürüleceğini açıklayan Selçuk, şunları söyledi: ‘1’den 2’ye geçen öğrencilerimiz için okuma yazma taraması başlatılacak.

Telafide ben de varım devam edecek mi?

Ankara. Milli Eğitim Bakanlığından (MEB) yapılan açıklamaya göre, Kovid-19 salgını nedeniyle oluşan sosyal ve duygusal kayıpları gidermek amacıyla başlatılan ‘Telafide Ben de Varım’ etkinlikleri, her çocuğa ulaşmak için kapsamlı bir programla devam ediyor.

Telafi eğitimi Başvuruları Ne Zaman?

Meslek lisesi mezunu olmak isteyen ortaöğretim kurumu mezunlarıyla ortaokul veya imam-hatip ortaokulu mezunu kalfa ve ustaların telafi eğitimi programına ilişkin olarak hazırlanan 2021-2022 eğitim öğretim yılı çalışma takvimine göre I. dönem telafi eğitimi programına başvurular; 01 Eylül-08 Eylül 2021 tarihleri

Telafide ben de varım Öğretmen Başvuruları Ne Zaman?

‘Telafide Ben de Varım’ programı yaz uygulaması kapsamında 21 Haziran- 2 Temmuz 2021 tarihleri arasında başvuru ve planlama iş ve işlemleri, 5 Temmuz-31 Ağustos 2021 tarihleri arasında ülke genelinde Millî Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında il millî eğitim müdürlükleri tarafından valiliklerin koordinasyonunda

21 haziran-2 temmuz arası ne olacak?

21 Haziran-2 Temmuz arasında ortaöğretim düzeyindeki tüm resmî ve özel okullarda sorumluluk ve mazeret sınavları tamamlanacak, ayrıca destekleme ve yetiştirme kursları ile 12. sınıflara yönelik rehberlik faaliyetlerine devam edilecek.

You might be interested:  Milli Eğitim Bakanı Kim Olacak?

Telafi egitimi ne zaman 2022?

Öğrenciler birinci dönem 15-19 Kasım 2021 tarihlerinde yüz yüze eğitime 1 haftalık mola verdi. 7 Şubat’ta başlayan 2021-2022 eğitim öğretim yılında ikinci ara tatil 11-15 Nisan 2022 tarihleri arasında uygulanacak.

Telafi eğitimi kaç yıl sürecek?

Okullar kendisine 1,5 yıl sürecek UDEP kapsamında böylece bir telafi planı da oluşturmuş olacak. 18 Haziran- 2 Temmuz aralığında okullarımız çalışmalarını bu planlar doğrultusunda uygulamaya başlayacaklar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.