Telafide Ben De Varım Öğrenci Başvuru Nasıl Yapılır?

Öncelikle MEBBİS’e giriş yapılacak. Daha sonra başvuru işlemleri sekmesine tıklanacak. Daha sonra ”Telafide Ben de Varım Başvuru İşlemleri” yazısına tıklanacak. Son Olarak ”Faaliyet Görev Başvuruları” sekmesine tıklanarak ilgili faaliyet seçilecek ve başvuru yapılacak.

Telafide ben de varım öğrenci kaydı nasıl yapılır?

Milli Eğitim Personelinin görevlendirilmesinde (Kadrolu/Sözleşmeli Öğretmen) kesinlikle Diğer Personel kısmı kullanılmayacaktır. * Sistemde öğretmen görevlendirmeleri yapılan faaliyetler https://telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinde bulunan haritaya yansıyacak ve öğrenci başvurularına açılacaktır.

Telafide ben de varım Öğretmen Başvurusu Nasıl Yapılır?

”Telafide Ben De Varım” Öğretmen Başvurusu Nasıl Yapılacak?

  1. Öncelikle MEBBİS’e giriş yapılacak.
  2. Daha sonra ”Telafide Ben de Varım Başvuru İşlemleri” yazısına tıklanacak.
  3. Son Olarak ”Faaliyet Görev Başvuruları” sekmesine tıklanarak ilgili faaliyet seçilecek ve başvuru yapılacak.

Telafide ben de varım öğrenci başvuru ne zaman?

Bakanlığımızca ilkokul, ortaokul ve lise kademesinde eğitim gören öğrenciler için hazırlanan ‘Telafide Ben de Varım’ programı yarın başlayacak olup 31 Ağustos’a kadar devam edecek.

Telafi de ben de varım kimler başvurabilir?

Cevap: Her kademedeki öğrenciler, Öğretmenler ve velileri kapsamaktadır.

Telafide bende varım kaç hafta sürecek?

Cevap: ‘Telafide Ben de Varım’ 5 Temmuz – 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

You might be interested:  Kpss Eğitim Bilimleri Hangi Sırayla Çalışılmalı?

Telafi eğitimi öğretmen başvurusu ne zaman?

TELAFİ EĞİTİMİ NE ZAMAN BAŞLIYOR? 21 Haziran – 2 Temmuz 2021 arasında başvuru, planlama iş ve işlemleri, 5 Temmuz-31 Ağustos arasında ülke genelinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumlarında İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından valiliklerin koordinasyonunda eğitim faaliyetleri yapılacak.

Telafi de ben de varım nedir?

‘Telafide Ben de Varım’ Programı Hakkında

Gönüllülük esasına göre öğrenciler, öğretmenler ve velilere yönelik eğitim faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere planlanacak program, eğitim faaliyetleri fiziksel, sosyal – duygusal, akademik gelişim ve özel eğitim alanı olmak üzere dört ana temaya uygun olarak planlanacak.

2021 Telafi eğitimi ne zaman başlıyor?

Telafi eğitim yapılan açıklamaya göre okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim okullarında öğrenim gören öğrenciler için 5 Temmuz – 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Telafi de ben de varım ücretli mi?

Branşlara göre Milli Eğitim Bakanlığı en fazla haftalık 30 ve 44 ders saati olarak belirleme yapmıştır. Kurs boyunca görev yapan öğretmenlere(yaklaşık 8 hafta) unvanlarına ve haftalık girdikleri ders saatleri de dikkate alınarak ortalama 6 bin lira ödeme yapılacak.

Telafi de ben de varım ek ders ücreti ne kadar?

CEVAP-39 ‘Telafide Ben de Varım” Programı kapsamında düzenlenen eğitim faaliyetlerinde öğrenci, öğretmen ve velilerden bu kapsamda hiçbir ad altında ücret talep edilmez.

Telafi eğitiminde yöneticiler görev alabilir mi?

Cevap: Yönetici ve öğretmenler görev alabilecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.