Telafide Ben De Varım Öğrenci Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öncelikle MEBBİS’e giriş yapılacak. Daha sonra başvuru işlemleri sekmesine tıklanacak. Daha sonra ”Telafide Ben de Varım Başvuru İşlemleri” yazısına tıklanacak. Son Olarak ”Faaliyet Görev Başvuruları” sekmesine tıklanarak ilgili faaliyet seçilecek ve başvuru yapılacak.

Telafide ben de varım nasıl başvuru yapılır?

* Bu faaliyetleri düzenlemek isteyen okullarımız https://telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinde bulunan : ‘İl Milli Eğitim, İlçe Milli Eğitim ve Okul Müdürlükleri İçin Faaliyet Girişi’ kısmından giriş yaparak faaliyet tanımlaması yapabilirler.

Telafide ben de varım öğrenci başvuru ne zaman?

Bakanlığımızca ilkokul, ortaokul ve lise kademesinde eğitim gören öğrenciler için hazırlanan ‘Telafide Ben de Varım’ programı yarın başlayacak olup 31 Ağustos’a kadar devam edecek.

Telafi de ben de varım kimler başvurabilir?

Cevap: Her kademedeki öğrenciler, Öğretmenler ve velileri kapsamaktadır.

Telafi de ben de varım nedir?

Spor, sanat, kültür alanında yüzlerce etkinlikle yürütülen ‘Telafide Ben de Varım’ programı, tüm il, ilçe ve köylerde sürdürülüyor. Telafi etkinlikleri, eğitim ve gelişim sürecini destekleyecek faaliyetlerden her çocuğun yararlanabilmesi için, okula gelemeyecek olanların bulunduğu yere de götürülüyor.

Telafide bende varım öğretmen onayı nasıl yapılır?

* Sistemde öğretmen görevlendirmeleri yapılan faaliyetler https://telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinde bulunan haritaya yansıyacak ve öğrenci başvurularına açılacaktır. * Faaliyetlerin tamamının açılması ve Kadrolu/Sözleşmeli öğretmen görevlendirmeleri ile ilgili Valilik Onayı alınacak.

You might be interested:  Yurt Dışı Harcı Ne Kadar?

2021 Telafi eğitimi ne zaman başlıyor?

Telafi eğitim yapılan açıklamaya göre okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim okullarında öğrenim gören öğrenciler için 5 Temmuz – 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Telafi de ben de varım ücretli mi?

Branşlara göre Milli Eğitim Bakanlığı en fazla haftalık 30 ve 44 ders saati olarak belirleme yapmıştır. Kurs boyunca görev yapan öğretmenlere(yaklaşık 8 hafta) unvanlarına ve haftalık girdikleri ders saatleri de dikkate alınarak ortalama 6 bin lira ödeme yapılacak.

Telafi de ben de varım ek ders ücreti ne kadar?

CEVAP-39 ‘Telafide Ben de Varım” Programı kapsamında düzenlenen eğitim faaliyetlerinde öğrenci, öğretmen ve velilerden bu kapsamda hiçbir ad altında ücret talep edilmez.

Telafi eğitiminde yöneticiler görev alabilir mi?

Cevap: Yönetici ve öğretmenler görev alabilecektir.

Telafide ben de varım ne kadar sürecek?

Gönüllülük esasına göre öğrencilere yönelik eğitim faaliyetleri gerçekleştirilirken, yeni eğitim öğretim döneminin eylül ayında başlayacağı bildirildi. MEB programına göre telafi eğitimi 31 Ağustos 2021 tarihine kadar devam edecek.

Telafide bende varım kaç hafta sürecek?

Cevap: ‘Telafide Ben de Varım’ 5 Temmuz – 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

Telafide bende varım ne zaman bitiyor?

Karnelerin erişime açılmasının ardından 5 Temmuz-31 Ağustos arasında gerçekleştirilecek ‘Telafide Ben de Varım’ programı çerçevesinde yürütülecek eğitimler için başvurular bugün başladı. Telafi eğitimlerine başvurular 2 Temmuz’a kadar devam edecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.