Telafide Bende Varım Öğrenci Başvuru Nasıl Yapılır?

Öncelikle MEBBİS’e giriş yapılacak. Daha sonra başvuru işlemleri sekmesine tıklanacak. Daha sonra ”Telafide Ben de Varım Başvuru İşlemleri” yazısına tıklanacak. Son Olarak ”Faaliyet Görev Başvuruları” sekmesine tıklanarak ilgili faaliyet seçilecek ve başvuru yapılacak.

Telafide bende varım öğrenci başvurusu nereden yapılıyor?

(12) Eğitim faaliyetlerine katılmak isteyen veliler, faaliyetin planlandığı il/ilçe millî eğitim müdürlükleri ve okul müdürlüklerine başvuru yapabileceklerdir.

Telafide ben de varım başvuru nasıl yapılır?

Milli Eğitim Personelinin görevlendirilmesinde (Kadrolu/Sözleşmeli Öğretmen) kesinlikle Diğer Personel kısmı kullanılmayacaktır. * Sistemde öğretmen görevlendirmeleri yapılan faaliyetler https://telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinde bulunan haritaya yansıyacak ve öğrenci başvurularına açılacaktır.

Telafide ben de varım öğrenci başvuru ne zaman?

Bakanlığımızca ilkokul, ortaokul ve lise kademesinde eğitim gören öğrenciler için hazırlanan ‘Telafide Ben de Varım’ programı yarın başlayacak olup 31 Ağustos’a kadar devam edecek.

Telafi de ben de varım kimler başvurabilir?

Cevap: Her kademedeki öğrenciler, Öğretmenler ve velileri kapsamaktadır.

Telafi eğitimi öğretmen başvurusu nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) telafi eğitimi programının uygulama esaslarını belirledi. Milli Eğitim Bakanlığının telafi eğitimi programına, 21-Haziran-2 Temmuz arasında ‘telafidebendevarim.meb.gov.tr’ adresinden başvuru yapılabilecek.

You might be interested:  Halk Eğitim Aşçilik Belgesi Nasıl Alınır?

Telafi de ben de varım ücretli mi?

CEVAP-27 ‘Telafide Ben de Varım’ Programi kapsamındaki faaliyet için 150 gösterge rakamının 657 sayılı Devlet Memurları Kanuna göre belirlenen aylık katsayısı ile çarpımından oluşan miktar üzerinden ek ders ücreti ödenir.

Telafide bende varım öğretmen onayı nasıl yapılır?

* Sistemde öğretmen görevlendirmeleri yapılan faaliyetler https://telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinde bulunan haritaya yansıyacak ve öğrenci başvurularına açılacaktır. * Faaliyetlerin tamamının açılması ve Kadrolu/Sözleşmeli öğretmen görevlendirmeleri ile ilgili Valilik Onayı alınacak.

Telafide ben de varım neler yapılabilir?

Bu projede, gönüllü öğretmenlerimiz görev alıyor. Meslektaşlarımız, öğrencilerimizin ihtiyaçlarını belirleyerek gereken içeriği hazırlıyor. Sosyal, duygusal, fiziksel, kültürel, sportif, akıl oyunları alanında, okuma yazmadan matematikteki temel kavramlara kadar her alanda eğitim faaliyetlerini sürdürüyorlar.’

Telafide bende varım kaç hafta sürecek?

Cevap: ‘Telafide Ben de Varım’ 5 Temmuz – 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

2021 Telafi eğitimi ne zaman başlıyor?

Telafi eğitim yapılan açıklamaya göre okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim okullarında öğrenim gören öğrenciler için 5 Temmuz – 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Telafi eğitimi öğretmen başvurusu ne zaman?

TELAFİ EĞİTİMİ NE ZAMAN BAŞLIYOR? 21 Haziran – 2 Temmuz 2021 arasında başvuru, planlama iş ve işlemleri, 5 Temmuz-31 Ağustos arasında ülke genelinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumlarında İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından valiliklerin koordinasyonunda eğitim faaliyetleri yapılacak.

Telafi eğitiminde yöneticiler görev alabilir mi?

Cevap: Yönetici ve öğretmenler görev alabilecektir.

Telafi eğitimine kimler gidecek?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Personel Genel Müdürü Ömer İnan, telafi eğitimleriyle ilgili, ‘İsteyen öğretmen ve öğrencilere, sanatsal, sportif ve kültürel etkinlikler için imkânlar oluşturduk. Öğretmenlerimiz, bu programlarda öngörülen ders saati üzerinden görev alabileceklerdir’ dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.