Thy Öğrenci Indirimi Nasıl Yapılır?

THY öğrenci indirimi nasıl kullanılır? Üyelik hesabınızda “Kişisel Bilgilerim” alanına girin, “ İndirim Çeşitleri” kısmında “ Öğrenci ” seçeneğini işaretleyin ve “Kaydet” butonuna tıklayın. Sistem onay verdiği zaman öğrenci bildirimi işleminiz tamamlanacak. Artık Türk Hava Yolları ayrıcalıklarından yararlanmaya hazırsınız.
Miles&Smiles üyeliğinizi oluşturun, üyeliğiniz varsa hesabınıza giriş yapın. Üyelik hesabınızda “Kişisel Bilgilerim” alanına girin, “İndirim Çeşitleri” kısmında “Öğrenci” seçeneğini işaretleyin ve “Kaydet” butonuna tıklayın. Sistem onay verdiği zaman öğrenci bildirimi işleminiz tamamlanacak.

Uçak biletlerinde öğrenci indirimi var mı?

24 Yaş Kuralı

Yükseköğretim Kurulu’nda kaydı olan öğrencilerin Türk Hava Yollarının %25 indirimli uçak bileti avantajından faydalanmaları için 24 yaşını geçmemiş olmaları gerekmektedir. 24 yaşını geçmiş olanlar öğrenci olsalar dahi bu fırsattan hiçbir şekilde yararlanamayacaklardır.

Miles and Smiles öğrenci nedir?

Miles&Smiles hesabınız öğrenci olarak tanımlanınca, Miles&Smiles hesabınıza giriş yapıp; bilet alımı sırasında “öğrenci” yolcu tipini seçerek öğrenci avantajlarıyla biletinizi alabilirsiniz.

Uçak bileti kimlere ücretsiz?

Öğrenci, çocuk, bebek, 65 yaş ve üzeri yolcularda indirim için aranan şartlar nelerdir?

 • Çocuk sınıfında, 2 yaşını doldurmuş ve 13 yaşından gün almamış yolcular yer almaktadır.
 • Bebek sınıfında, 0-2 yaş arasında ve koltuk işgal etmeyen bebeklere indirim uygulanır.
 • +65 sınıfında, 65 yaş ve üzeri yolcular yer almaktadır.
 • You might be interested:  Ilçe Milli Eğitim Müdürü Nasıl Olunur?

  Kampanyalı uçak bileti nasıl alınır?

  Ucuz Uçak Bileti Bulma Yolları

  1. Seyahat tarihlerinizi esnek tutun.
  2. Biletinizi fiyatların en uygun olduğu zamanlarda alın.
  3. Uçak bileti arama motorlarını kullanın.
  4. Biletinizi erken alın.
  5. Biletinizi geç alın.
  6. Alternatif havalimanlarına bakın.
  7. Alternatif rotalar deneyin.
  8. Havayollarının mail listelerine kaydolun.

  3 yaşındaki çocuğa uçak bileti alınır mi?

  Çocuk yolcu için çocuk bileti düzenlenir. Çocuk yolcunun seyahati diğer yolcularımız gibi koltukta sağlanır. Uçak içerisindeki tüm kabinlere çocuk yolcu kabulü yapılır. 2-7 yaş arası çocuk yolcularımız sadece ebeveynlerinden biri veya en az 18 yaşında olan bir refakatçi ile beraber seyahat edebilirler.

  Uçak bileti fiyatları düşecek mi?

  Araştırmalara göre uçuşunuzdan 3 hafta ve 4 ay öncesinde daha uygun fiyatlı uçak bileti alabilirsiniz. 3 haftadan itibaren ise uçuş tarihinize yaklaştıkça hava yolu şirketleri uçak bileti fiyatlarını yükseltmeye başlar.

  Öğrenci bileti nasıl alınır sinema?

  Cinemaximum uygulaması üzerinden ve gişeden öylece öğrenci olduğunuzu belirterek bilet alabiliyorsunuz ve rahatça giriyorsunuz.

  1000 mil ne kadar?

  Mil satış değeri 1000 Mil için KDV dâhil 30 USD olarak uygulanır. Üyeler, kendi hesapları ya da diledikleri üyelerin hesapları için her 1 takvim yılı içinde, her bir üye için en fazla 50.000 Mil satın alabilir. Satın alınan Miller, Miles&Smiles programı kurallar ve koşullarına tabidir.

  THY kaç yaşa kadar ücretsiz?

  2 yaşını doldurmuş tüm yolcularımız sadece kendi koltuklarında seyahat edebilirler. 2-12 yaş arası çocuğunuzun bileti için özel indirimden faydalanabilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen bebek ve çocuk yolcular sayfamızı ziyaret edin.

  Ucuz uçak bileti almak için ne yapılmalı?

  Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 7 Süper Taktik!

  1. 1. Seyahat Tarihlerinizi Esnek Tutun. Uçak bileti fiyatları günden güne değişiklik gösterir.
  2. 2. Skyscanner e-Bültenine Üye Olun.
  3. 3. Her Yere Seçeneği.
  4. Alternatif Havayollarına Bakın.
  5. Biletinizi Erken Alın.
  6. Tek Yön Biletlere de Bakın.
  7. 7. Alternatif Rotalar Deneyin.
  You might be interested:  Yurt Dışında Çalışmak Için Ne Yapmalıyım?

  Uçak bileti için aşı şart mı?

  COVID-19 geçirmiş olan yolcularımız için, PCR pozitif test sonucunun üzerinden en az 14 gün geçtikten sonra süre sınırı olmaksızın tek doz aşı uygulaması yeterli bulunmaktadır. Uygulama, 18 yaş (18 yaşından gün almış) ve üzeri tüm yolcularımız için geçerlidir.

  Uçak biletleri ne zaman indirime girer?

  Araştırmalar uçak biletinizi seyahatinizden 3 hafta ile 4 ay öncesinde almanız durumunda uçak bileti fiyatının daha uygun olabildiğini ortaya koyar. Destinasyonlara göre değişkenlik göstermekle birlikte son dakika ya da resmi tatiller ve hemen öncesinde alınan uçak biletleri daha yüksek fiyatlı olma eğilimindedir.

  En ucuz uçak bileti hangi saatte alınır?

  Verilere göre uçak biletlerinin daha uygun fiyatlarda olduğu saat 15.00. Günün diğer saatleriyle kıyaslama yapıldığında saat 15.00’te uçak biletinizi daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Yapılan araştırmada özellikle pazartesi günleri saat 15.00 ve 18.00 öne çıkıyor.

  En ucuz uçak bileti nereden alınır?

  Skyscanner, Momondo, Expedia, Kayak, Turna vb siteler birçok havayolu ve başka uçak bileti satan sitelerden fiyatları listeleyecektir. (Bu arada Kayak.com artık charter -Atlas, Pegasus, Onur Air gibi düşük bütçeli havayolları- şirketlerini aramalarına dahil etmiyor.) Hepsi birbirinden farklı listeleyebiliyor.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.