Türk Eğitim Vakfı Kimin?

55 yıl önce 205 iş insanı, öğretim üyesi ve entelektüel, eğitimin yaygınlaşması amacıyla merhum Vehbi Koç’un önderliğinde bir araya geldi. 1967 Türkiye’sinin şartlarında birçok kişi için hayal bile edilemeyecek bir seferberlikle okumak isteyen gençlere destek olmak için Türk Eğitim Vakfı’nı kurdular.

Türk eğitim Vakfını kim yönetiyor?

Türk Eğitim Vakfı (TEV), insan kaynağımızı bilgi üreten ve kullanan konuma getirme vizyonuyla yaşayan bir sivil toplum kuruluşudur.

Yönetim Kurulu.

Adı Soyadı Ünvanı
Prof. Dr. Mehmet Şükrü Tekbaş TEV Yönetim Kurulu Başkanı Özgeçmiş
Kaya Şener TEV Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özgeçmiş

Türk Eğitim Vakfı Atatürkçü mü?

Vakıf ihtiyaç sahibi başarılı öğrenciler arasında ayrımcılık yaparak, içlerinden Atatürkçü olanları seçiyor. İhtiyaç sahibi başarılı öğrencilere maddi destekte bulunmak amacıyla 1967 yılında hayırseverlerce kurulmuş köklü bir yardım vakfı olan TEV, burs vereceği kişilerde ideoloji gözetiyor.

Türk Eğitim Vakfı devletin mi?

Türk Eğitim Vakfı, kısa adı TEV, başarılı ama maddi olanakları kısıtlı gençlerin öğrenim görmelerini sağlamak amacıyla kurulan, kamuya yararlı sivil toplum kuruluşu. 4 Mayıs 1967’de Vehbi Koç, Nejat Eczacıbaşı, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof.

Türk Eğitim Vakfı ne iş yapıyor?

Türk Eğitim Vakfı, Türkiye’de eğitim alanında gittikçe artan gereksinimleri ve isteklerinin karşılanmasında kamu kaynaklarının yetersiz kaldığında milli eğitimin kök sorunlarının çözümüne destek olmayı amaçlamaktadır.

You might be interested:  Ahmet Hamdi Tanpınar Hangi Alanda Eğitim Aldı?

Tevin amacı nedir?

İnsan kaynağımızı bilgi üreten ve kullanan konuma getirmek. Başarılı ve maddi imkanı kısıtlı olan öğrencilere burs desteği vererek, ülkemize ve insanlığa katkı sağlayacak öncü gençleri ve onların yetişecekleri eğitim sistemini desteklemek.

TEV sizin için ne ifade ediyor?

TEV’in kendisine ne ifade ettiğini şöyle anlatıyor: Büyük Atatürk’ün dediği gibi, insanları eğiteceğiz. Elbette onları eğitirken benliğini ezmeden, yok etmeden, ait olduğu toplumla bağını kesmeden… Toplumunu başka memleketlerle mukayese edip daha iyiye götürebilen gençler yetiştirmek

Türk eğitim Vakfına bağış nasıl yapılır?

Bağış Yöntemleri

  1. SMS ile Bağış 50 TL katkı payı yatırmak için cep telefonunuzdan aralarında boşluk bırakarak ‘TSKEV TC Kimlik No Ad Soyad’ yazarak 7979’a SMS gönderebilirsiniz.
  2. Kredi Kartı ile Bağış Kredi kartıyla tek seferlik veya düzenli olarak bağış yapmak için hemen tıklayınız.
  3. EFT/Havale ile Bağış
  4. Özel Eğitim Bursu.

Türk Eğitim Vakfı hangi alanda faaliyet gösterir?

TÜRK EĞİTİM VAKFI Hakkında

Türk Eğitim Vakfı; başarılı fakat maddi olanaklardan yoksun, ülkemize ve insanlığa katkılar sağlayacak öncü gençleri ve onların yetişecekleri eğitim sistemini destekleyen, insankaynağımızı bilgi üreten ve kullanan konuma getirmeye çalışan bir sivil toplum kuruluşudur.

Milli Eğitim Vakfı devlet kuruluşu mudur?

Millî Eğitim Vakfı hayırsever kişi ve kuruluşların bağışlarını eğitim hizmetlerine dönüştüren, daha nitelikli eğitim imkânları yaratmayı amaçlayan, toplum dayanışmasında insanımızın birlik ve yardımlaşmasının sembolü olmuş bir sivil toplum örgütüdür.

Türk Eğitim Vakfı kimlere burs veriyor?

TEV Yüksek Öğrenim Eğitim (Üniversite) Bursundan, Türkiye sınırları içerisindeki devlet üniversitelerinde öğrenim gören T.C. uyruklu, 25 yaşını aşmamış, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan, başka bir kamu veya özel kurumdan burs almayan öğrenciler faydalanabilmektedir.

TEV bursu aylık ne kadar?

2021-2022 Öğretim Yılı Aylık Burs Ücreti : 800 TL ‘dir.

You might be interested:  Yurt Dışından Para Transferi Ne Kadar Sürer?

Türk Eğitim Vakfı kaç yılında ve kim tarafından kuruldu?

TEV, 4 Mayıs 1967 tarihinde Merhum Vehbi Koç’un önderliğinde eğitime gönül vermiş 205 Türk aydını tarafından kuruldu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.