Uzaktan Eğitim Nasıl Daha Verimli Olur?

Uzaktan eğitimi nasıl verimli hale getirebiliriz? Ders sırasında yanınıza su alabilir veya kahve, çay içebilirsiniz ancak yemek yeme işini ders öncesinde ya da dersin sonunda yaparsanız bu sizin için daha iyi olacaktır çünkü bütün dersinizi yemeğe verebilirsiniz.
UZAKTAN EĞİTİM DÖNEMİ İÇİN FAYDALI İPUÇLARI

 1. Öncelikle kendinize derslerinizi dinlemek ve çalışmalarınızı yapmak için özel bir yer belirleyin.
 2. Çalışma alanınızdan dikkatinizi dağıtacak her türlü gereksiz eşyayı çıkartın.
 3. Yatağımız, ders çalışmak ve online dersleri izlemek için uygun bir yer değildir.

Uzaktan eğitim ne kadar verimli?

Sosyal ortamlara girme konusunda sorunlar yaşayan öğrenciler için verimli bir anlatım sağlanır. Uzaktan eğitimde öğrenciler derse daha rahat girebilir ve diğer insanların kendilerini göreceğinden çekinmezler. Bu nedenle sosyal ortamlara girmekten korkan ve fobileri olan öğrenciler daha rahat olurlar.

Canlı derslerde etkileşimi nasıl arttırabiliriz?

Uzaktan – Canlı Eğitimi Etkili Hale Getirmenin 10 Yolu

 1. Teknolojiye ve Yazılıma Uyumlanma:
 2. 2. Rutinler:
 3. 3. Anlaşmamız:
 4. Karşılama-Uyumlanma:
 5. Fiziksel ve Duygusal İyi Olma Halini Besleme:
 6. Öğrenme Günlükleri ve Yansıtıcı Sorular:
 7. 7. Anlatım Süresi ve Ters-Yüz Öğrenme Fırsatları:
 8. 8. Etkileşim Fırsatları Yaratmak:

Uzaktan eğitim nasıl verilir?

Çoğu zaman online eğitim ve açık öğretim ve uzaktan öğrenme kavramları birbiri yerine kullanılmaktadır. Uzaktan öğretim sisteminde dersler sanal sınıflarda gerçekleştirilir. Akademisyenler ve öğrenciler internet bağlantısı sağlanan her ortamdan sisteme bağlanabilir, sınıftaymış gibi derslere katılabilir.

You might be interested:  Yurtdışı Eğitim Fuarı 2022 Ne Zaman?

Uzaktan eğitim öğrenci neye benzer?

Uzaktan eğitimde öğrenci, her ne kadar eğitim fırsatından uzaktan istediği şekilde ve okula gitmeden kolay bir şekilde yararlanıyor olsa da aslında yüz yüze etkileşim, grup çalışması, sınıf içi etkinlik ve sorumluluklardan ve sosyal gelişimden uzak bir şekilde öğrenim görmektedir.

Yüz yüze eğitimin avantajları nelerdir?

Yüz yüze eğitim ortamında akran etkileşimi sosyal ve akademik gelişimi destekler. Okul ve sınıf ortamında olmak, akranlarıyla etkileşim kurma fırsatı sağlar. Bu etkileşim benlik algısının gelişimi, özgüven gelişimi ve bir kimlik inşa etmede hayati önem taşır.

Uzaktan eğitimin dezavantajları nelerdir?

Uzaktan eğitim yüz yüze iletişimden yoksundur.

Eğitmenle öğrenci arasında herhangi bir şekilde yüz yüze iletişimin olmaması, öğrenci geri bildiriminin önüne geçer, sosyal izolasyona neden olur ve öğrenci onu verimli çalışmaya teşvik eden baskının eksikliğini hissedebilir.

Uzaktan eğitim katılımı artırmak için neler yapılabilir?

Ders İçeriklerini Zenginleştirin, Katılımı Motive Edin:

Bu nedenle online dersler sırasında yazı / metin ağırlıklı sunumlar yerine videolar, sesler, görseller paylaşılması öğrencilerin dikkatini ve ilgisini çekecektir. Yalnızca metine dayalı sunumların takibi güç ve sıkıcıdır.

Öğrenmede etkileşimin üç formu nedir?

Kurama göre öğrenci-öğrenci, öğrenci-öğretici ve öğrenci-içerik olmak üzere üç tür etkileşim vardır.

Uzaktan eğitim ile ilgili neler yapılabilir?

Çocuklar uzaktan eğitim sürecinde hem televizyon hem de bilgisayar karşısında uzun süre ekran karşısında kalabiliyorlar. Bu nedenle eğitim dışındaki süreçte tablet ya da bilgisayar oyunları ya da videolar izlemelerinin yanı sıra oyuncaklarıyla da oynaması sağlanabilir.

Uzaktan eğitim dersleri nasıl oluyor?

Uzaktan Öğretim, alışılmış geleneksel eğitim tarzından farklı olarak, kampüse gelme zorunluluğunun olmadığı, derslerin bilgisayar vasıtasıyla tamamen sanal ortamda, canlı ve interaktif olarak işlendiği, katılımcının istediği zaman bunları tekrar tekrar izleyebileceği eğitiminin adıdır.

You might be interested:  Işkur Işbaşı Eğitim Programı Hangi Meslekler Var?

Uzaktan eğitim Sistemi Nasıl Kurulur?

Uzaktan Eğitim Sistemi 2 temel üzerine kurulur. Birincisi eğitim, ikincisi ise teknik kısmıdır. Eğitim kısmında güvendiğiniz bir ekibinizin olması ve yeterince içeriğinizin olması tavsiye edilir. Mesela yayınlarınızın olması uzaktan eğitimde başarı şansınızı artırır.

Uzaktan eğitim için neler gerekli?

Uzaktan eğitimin sürdürülebilir ve erişilebilir olması için kesintisiz, güvenli ve hızlı internet gerekiyor. Uzaktan eğitim sürecinin öğrenme kaybına neden olmaması için, özellikle senkron eğitim aracı sanal sınıf ve online sınıf uygulamalarında da iyi bir Wi-Fi bağlantısına ihtiyaç duyuluyor.

Uzaktan eğitim neye benzer metafor?

“Uzaktan eğitim yüz yüze eğitim gibi değildir”, “Uzaktan eğitim ders gibidir, çünkü ders yaparız” ifadeleri buna örnek olarak verilebilir. Bir metafor ifadesi kullanılmış olsa da mantıklı gerekçe ifadesi bu metaforu açıklayan bir cümleden oluşmayan 19 ifade, veri setinden çıkarılmıştır.

Üniversitelerde uzaktan eğitim nasıl olur?

Uzaktan öğretim, öğrencinin ve öğretim üyesinin kampüse gelme zorunluluğunun bulunmadığı, tamamen sanal ortamda, canlı, görüntülü, sesli ve interaktif olarak derslerin işlendiği, uzaktan fakat yüz-yüze üniversite eğitiminin verildiği çağdaş bir eğitim sistemidir.

Online eğitim yeterli mi?

Uzaktan Eğitim; Bilgiye hızlı ve kolay bir şekilde erişme imkanı sağlar. Uzaktan Eğitim; Yüzyüze eğitimde gereken ulaşım, barınma, konaklama, beslenme gibi ek harcamaları ortadan kaldırır. Uzaktan Eğitim; Öğretim elemanlarıyla etkileşimli ve dinamik bir öğrenme süreci yaşatır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.