Uzaktan Eğitime Öğrenci Katılmazsa Ne Olur?

Peki öğrenci gelmezse ek ders ücreti kesilecek mi? Bu durumda öğrenci derse gelmezse öğretmenler ek ders ücreti alamayacak. Hiçbir öğrenci canlı derse ya da uzaktan eğitime katılmazsa öğretmenler ek ders ücreti alamayacak. Korona virüs salgını nedeniyle milyonlarca öğrenci uzaktan eğitim ile eğitimlerine devam ediyor.

Derse öğrenci gelmezse ne olur?

Akıllardaki soru ise şu: Öğrencinin olmadığı durumda ek ders ücreti ödenir mi? Mevcut mevzuata göre ek ders ücreti tahakkuk ettirilebilmesi için en az 1 öğrencinin bulunması gerekiyor. Dolayısıyla bir sınıftaki öğrencilerin tamamı ilgili derse katılmadığında öğretmene ek ders ücreti ödenmemektedir.

Yüz yüze eğitimde öğrenci gelmezse ek ders kesilir mi?

Yani uzaktan eğitimde ya da okulda öğrenci derse gelmezse ve ders işlenmezse öğretmenlere ek ders ücreti ödenmeyeceği belirtildi. Ayrıca fiilen yapılmadan ya da gerekli koşullar oluşmadan ödendiği anlaşılan ek ders ücretlerinin öğretmenlerden yasal faiziyle birlikte geri alınacağını belirtti.

Uzaktan eğitim ek ders ödenecek mi?

1- Uzaktan eğitim yoluyla EBA-Zoom gibi platformlar üzerinden canlı ders yapmaları halinde ek ders ücretinden yararlandırılacaklardır. 2- Karantinaya alınan sınıflardaki öğrencilerin TRT ve EBA üzerinden dersleri takip etmelerini sağlamaları halinde ek ders ücretinden yararlandırılmayacaklardır.

You might be interested:  Okul Öncesi Eğitim Ne Zaman Başlıyor?

Destek eğitiminde öğrenci gelmezse ek ders ödenir mi?

Bu itibarla destek eğitim odasında öğrenim gören öğrencilerin okula gelmemesi nedeniyle ders görevini fiilen yerine getiremeyen öğretmenlerin, söz konusu sürelere rastlayan ders görevlerini yapmış sayılarak karşılığında ek ders ücretinden yararlandırılmalarının mümkün bulunmadığı değerlendirilmektedir.

Fiilen yapılmayan göreve ek ders ödenir mi?

1-‘Fiilen yapılmayan göreve, ek ders ödenmez.’

Yüz yüze eğitimde öğrenci yoksa ek ders ödenir mi?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın aldığı karara göre yüz yüze veya uzaktan eğitimde öğrenciler derse katılım sağlamazsa öğretmenlerin ek ders ücretleri ödenmeyecek.

Sınıfta öğrenci yoksa öğretmen ne yapmalı?

Öğrencilerin hiçbiri derste yoksa deftere’öğrenci olmadığı için ders işlenememiştir’ yazılır ve o ders saati içerisinde okulda bulunulur. Çatır çatırda ders ücretinizi alırsınız. Seminerlerde ogrencimi oluyor. Okula gittigin icin ek ders odeniyor.

Ek derste kesinti olur mu?

Maaş ve ek ders ücretleri değerlendirildiğinde 2022 yılında 92 bin 48 liralık kazancı aşabilecek öğretmen pek az olacağından öğretmenlerin maaşlarının aylık 5 bin 4 lira üzerindeki tutarı ile ek ders ücretlerinden %15 gelir vergisi kesintisi yapılacak.

1 ve 2 Temmuz için ek ders ödenecek mi?

Not: 1 ve 2 temmuz tarihlerinde tutulan nöbetlerin ücretleri ve o güne denk gelen 14 saat ek ders temmuz ayında hesaplanıp ağustosta ödenecektir.

Uzaktan mesleki çalışma programına katılmayan öğretmenlere ek ders ödenir mi?

Maddesinin 1.fıkrasındaki; ‘öğretmenler yönetmelikle belirlenecek meslekle ilgili çalışmalara katılmakla yükümlüdürler.’ şeklindeki amir hükme göre öğretmenler meslek ilgili çalışmalarakatılmakla yükümlüdürler. Ara tatilde semineri tamamlayamayan öğretmenler için ek süre verilmelidir.

Uzaktan eğitim sisteminde yoklama alınıyor mu?

Bununla birlikte diledikleri an ve mekanda girememiş oldukları derslerin video kayıtlarını da izleme imkanlarına sahiptirler. Dolayısıyla canlı ders esnasında yoklama almaya gerek duyulmamaktadır.

You might be interested:  Youtube Öğrenci Üyeliği Nasıl Yapılır?

Uzaktan eğitimde harç parası var mı?

Tıp, Sosyal Bilimler, Bilgisayar Bilimleri, Beşeri Bilimler gibi onlarca temel alanı kapsayan derslere ücretsiz olarak erişim sağlayabilirsiniz. Uzaktan aldığınız eğitimlerin sertifikalarına sahip olabilmeniz için ise ücretli kayıt yapmanız gerekiyor.

Destek eğitim Günde kaç saat verilebilir?

kaç saate kadar görev alabilir ve ücretlendirme nasıl yapılır? görevlerini tamamladıktan sonra haftada 8 saate kadar destek eğitim odalarında görev alabilirler. Sınıf öğretmenlerine haftalık 30 saat olan ders görevlerinin yanında haftada 8 saat daha Destek Eğitim Odasında ders verilebilir. ücreti, %25 artırımlı ödenir.

Destek eğitim ek ders ücreti ne kadar?

2021 Yılı Ocak Ayı Kadrolu Öğretmen Net Ek Ders Saat Ücreti (%15 Vergi Dilimli Hesaplama)

KADROLU ÖĞRTEMEN EK DERS ÜCRET TİPİ NET EK DERS SAAT ÜCRETİ
Özel Eğitim (% 25 Fazla Ek Ders Ücreti) 24,44 TL
Destek Eğitim Odası (% 25 Fazla Ek Ders) 24,44 TL
Gece / Hafta Sonu Ek Ders 20,95 TL
Takviye Kursu Gündüz 39,11 TL

Destek eğitim odası zorunlu mu?

Destek Eğitim Odası Açmak Zorunlu mudur? birlikte aynı sınıfta eğitimlerine devam eden özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler ile özel yetenekli öğrencilerin öğrenim gördüğü okul ve kurumlarda “Destek Eğitim Odası” açılması zorunludur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.