Yaşar Eğitim Ve Kültür Vakfı Bursu Ne Kadar?

Yaşar Holding: Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı bu yıl işletme, turizm işletmeciliği, iktisat, kimya, veterinerlik, su ürünleri ile çeşitli mühendislik bölümlerinde okuyan 220 öğrenciye burs vermeyi hedefliyor. Geçen yıl 9 ay boyunca 240 TL burs yardımında bulunan vakıf bu yıl ilk üç ay 240 TL sonraki 6 ay boyunca ise 255 lira burs verecek.

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı burs kimlere verilir?

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’nın Anadolu Meslek, Teknik ve Endüstri Meslek Liselerinde okuyan yetenekli, çalışkan, başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı öğrencilere, Vakfın Öğrenci Burs Yönetmeliği çerçevesinde tamamen karşılıksız burs verilmektedir.

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı kimin?

1974 yılında Merhum Durmuş Yaşar tarafından İzmir’de kurulan Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, sosyal dayanışma, manevi değerlere saygı, kamu hizmetlerine katkı ve fertle devlet bütünleşmesini pekiştirmek amacını taşımaktadır.

Yaşar vakıf Bursu KYK bursunu etkiler mi?

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim VGM Burs Yönetmeliğinin 5. Maddesinin (e) fıkrasına göre kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrenciler yükseköğrenim bursundan yararlanamaz.

Kızılay bursu kimlere verilir?

KIZILAY GENÇLİK MÜDÜRLÜĞÜ

Dernekçe verilmekte olan karşılıksız burs yardımları, sosyal himayeye muhtaç, kendi imkânları ile tahsil hayatlarını devam ettiremeyen öğrencilere verilmekte olup öğrencinin başarılı olması ve sınıfta kalmaması gerekmektedir.

You might be interested:  Destek Eğitim Odası Ek Ders Ücreti Ne Kadar?

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi nerede?

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Okul/Kurum Adı ESKİŞEHİR / TEPEBAŞI / Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Adres ZİNCİRLİKUYU MAH. OLGUNAY SK. NO: 14 TEPEBAŞI / ESKİŞEHİR
İl ESKİŞEHİR TEPEBAŞI
Telefon
Web Sitesi [email protected]

Vakıf bursu devlet bursunu etkiler mi?

Özel bursları almak ya da başvurmak KYK bursu almaya engel midir? Hayır, özel bursları almak ya da başvurmak KYK kredisi / bursu almanıza engel olmaz. KYK kredisi/bursu almanıza engel olan burslar, diğer devlet bursları yani MEB Öğretmenlik Bursu ve Vakıflar Genel Müdürlüğü bursları gibi burslardır.

KYK bursu ve vakıf bursu alabilir mi?

Yükseköğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumundan (KYK) Öğrenim Kredisi Almak Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Bursundan Yararlanmaya Engel Midir? Hayır. KYK’dan öğrenim kredisi alan öğrenciler Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Bursundan yararlanabilirler.

KYK Geri ödemesiz burs hangi durumlarda kesilir?

Eylül 2018’de KYK burs yönetmeliğinde yapılan değişikliğe göre not ortalaması 4’lük sistemde 2.00’nin altında olan öğrencilerin bursu kesilir. Almakta olduğunuz bursun devam edebilmesi için not ortalamanızın ekim ayındaki YÖKSİS kayıtlarında 2.00 ve üzeri olması gerekmektedir.

Kızılay öğrenci bursu ne kadar?

Kızılay’a başvuran ihtiyaç sahibi yerli ve yabancı öğrencilerin hangi fakültede okuduğuna bakılmaksızın 200 TL ile 1200 TL arasında burs veriliyor.

Kızılay üniversite bursu kaç TL?

Dokuz ay boyunca devam edecek olan burs yardımlarımıza bu sene geçen seneden farklı olarak ilk ve ortaöğretim öğrencilerini de ekledik. Dolayısıyla burslarımızdan faydalanan öğrenci grupları ilk ve ortaöğretim, ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileridir. Toplam burs miktarımız ise 73.000 TL’yi buluyor.

You might be interested:  Destek Eğitim Odası Ne Zaman Açılır?

Karşılıksız burs kimlere verilir?

KYK bursu kimlere verilir? Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olup üniversitede eğitim alan ve ihtiyaç sahibi öğrencilere karşılıksız verilen paradır. NOT: Öğrenim kredisi alan öğrenciye burs, burs alan öğrenciye ise öğrenim kredisi verilmemektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.