Yurt Dışı Hes Kodu Nasıl Alınır?

T.C. kimlik numarası bulunmayan yabancı yolcular pasaport bilgileri ile HES kodu alabilmektedir. HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla, Uyruk, Pasaport Seri Numarası, Doğum yılı, Soyadı yazarak 2023’e SMS atarak HES kodu alınabilmektedir. Almanya vatandaşı HES kodu nasıl alınır?
Yabancı Uyruklu Yolcularda HES Kod Temin Edilmesi; HES (boşluk) Uyruk (boşluk) Pasaport Seri Numarası (boşluk) Doğum yılı (boşluk) Soyadı yazarak 2023’e SMS atarak temin edilebilecektir.

Yurt dışından gelen birine HES kodu nasıl alınır?

TCKN sahibi olmayan ve yabancı uyruklu olan yolcular için HES kodu. yazarak 2023’e SMS atın, HES kodunuzu hızla alın.

Almanya HES kodu nasıl alınır?

YABANCILAR HES KODUNU NASIL TEMİN EDEBİLECEK

Ayrıca yurt içi GSM operatörüne ait numarası bulunmayan yabancı kişiler için pasaport bilgileri ile; HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla, Uyruk, Pasaport Seri Numarası, Doğum Yılı, Soyadı yazarak +90 555 944 3821’e SMS göndererek HES kodu alınabilir.

Türkiye için HES kodu nasıl alınır?

2023 kısa mesaj numarasına aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; HES, T.C. KİMLİK NUMARASI, DOĞUM YILI, HES GEÇERLİLİK SÜRESİ (GÜN) yazarak SMS göndermeniz durumunda HES kodunuzu alabilirsiniz.

You might be interested:  Yurt Dışına Çıkış Yasağını Kim Koyabilir?

Isviçre’de HES kodu nasıl alınır?

Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması üzerinden veya 2023 kısa numarasına göndereceğiniz SMS ile HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve HES Kodunuz için ihtiyacınız olan gün sayısını göndererek hızlı bir şekilde edinebilirsiniz.

Gurbetçiler HES kodu nasıl alınır?

T.C. kimlik numarası bulunmayan yabancı yolcular pasaport bilgileri ile HES kodu alabilmektedir. HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla, Uyruk, Pasaport Seri Numarası, Doğum yılı, Soyadı yazarak 2023’e SMS atarak HES kodu alınabilmektedir.

HES kodu Alman vatandaşları gerekiyor mu?

Türkiye’de yaşayan geçici vizeye sahip olan yabancılar veya Türk vatandaşlığına sahip olan yabancıların HES kodu alması zorunludur. Türk vatandaşlarında olduğu gibi yabancıların da “Hayat Eve Sığar” mobil uygulaması veya diğer birçok yöntem ile kolay ve basit bir şekilde HES kodu almaları mümkündür.

Yurt dışından gelenler için HES kodu kalktı mı?

Türk Hava Yolları (THY), İçişleri Bakanlığınca yayımlanan yeni Kovid-19 genelgesi doğrultusunda, yurt içi uçuşlarda negatif PCR testi ile tüm iç ve dış hat uçuşlarında HES kodu uygulamasının kaldırıldığını bildirdi.

HES kodu cep telefonuna nasıl indirilir?

Hes Kodunu, Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden HES Kodu İşlemleri bölümüne dokunup, Yeni Kod Ekle seçeneği üzerinden süresiz veya tarih seçimi sağlayarak alabilirsiniz. 1 Play Store uygulamasına dokunun. 2 Arama bölümüne Hayat Eve Sığar yazarak, arama butonuna dokunun. 3 Yükle butonuna dokunun.

E devlet yok HES kodu nasıl alınır?

SMS yöntemi ile HES kodu alma

HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılıyor ve 2023’e SMS olarak atılabiliyor.

You might be interested:  Eğitim Destek Uzmanı Ne Iş Yapar?

Internet üzerinden HES kodu nasıl alınır?

HES kodu, ‘Hayat Eve Sığar’ mobil uygulaması üzerinden, ‘HES kodu işlemleri’ bölümüne girilerek alınabiliyor. Ardından ‘HES kodu oluştur’ butonuna tıklanarak ve kod kullanım süresi seçilerek kod oluşturuluyor.

HES kodu PDF olarak nasıl alınır?

Bunun için: HES yazıp aralarda boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik No, T.C. Kimlik Seri No’nun son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı) yazarak 2023’e SMS gönderebilirsiniz. E-Devlet üzerinden ise https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi- hes-kodu-uretme-ve-listeleme bu link üzerinden HES kodu alabilirsiniz.

İsviçre Türkiye’yi karantina uyguluyor mu?

BAG, listede bugün yaptığı güncellemede, yarından geçerli olmak üzere, Türkiye’yi riskli ülkeler listesinden çıkarıldı. Böylelikle, Türkiye’den İsviçre’ye seyahat edenler karantina şartından muaf tutulacak.

İsviçre’ye nasıl göç edilir?

İsviçre’de 90 günden fazla kalmak isteyen tüm yabancı ülke vatandaşları (AB vatandaşları ve EFTA ülkesi vatandaşları da dâhil olmak üzere) oturma izni almak zorundadır. İsviçre’ye yerleşmeden önce yerleşmek istediğiniz bölgedeki kanton göçmenlik bürolarına başvurmanız gerekmektedir.

İsviçre sınırları açık mı?

Koronavirüs: İsviçre’ye Giriş

Koronavirüs salgını ile ilgili şu anda yürürlükte olan giriş kısıtlamaları 2 Mayıs’tan itibaren kaldırılacaktır. Bu tarihten itibaren İsviçre’ye giriş için olağan kurallar geçerli olacaktır. Vizeler, seyahat belgeleri vb. hakkında bilgileri burada bulabilirsiniz: SSS – Giriş (İngilizce).

Leave a Reply

Your email address will not be published.