Yurt Dışı Kayıtlı Telefon Ne Demek?

Aynı zamanda yurt dışı ve kayıtsız cihazlar olarak da bilinen bu telefonlar, 4 ay boyunca ülkemizde aktif bir şekilde kullanılabiliyor. Ancak bu süre sonunda şebeke sinyalleri tamamen kesiliyor ve arama işlevi devre dışı bırakılıyor.

2018’den itibaren yurt dışı telefon kayıt harcı 2019 oldu.?

Yurt dışı telefon kayıt harcı 2019 için 1,500 TL. Yurt dışı telefon kaydı 2015 yılında 131.50TL idi. 2016’da 138.80TL oldu. 2017’de 149.20TL, 2018 yılında 170.70TL yapılmıştı. 2018 Kasım ayında inanılmaz bir zam yapılarak 500TL’ye çıkarıldı, yetmedi 2019’da 618.60TL’ye yükseltildi.

Yurt dışından telefon almak veya internet sitelerine kayıt yaptırmak yasaktır.?

Yurt dışından gelirken beraberinde telefon getirip Türkiye’de kayıt yaptırıp kullanabiliyoruz. Posta veya kargo ile yurt dışından telefon almak veya internet siteleriyle yurt dışından telefon getirmek ise yasak.

2018 yılında ilk kez yurt dışı telefon kaydı yapıldı.?

Yurt dışı telefon kaydı 2015 yılında 131.50TL idi. 2016’da 138.80TL oldu. 2017’de 149.20TL, 2018’de ise 170.70TL yapılmıştı. 2018 Kasım ayında inanılmaz bir zam yapılarak 500TL’ye çıkarıldı, yetmedi 2019’da 618.60TL’ye yükseltildi. Yine 2019 Temmuz ayında 1500TL’ye, 2020 yılında ise 1838,70 TL’ye çıkarıldı.

You might be interested:  Yurt Yönetim Personeli Ne Demek?

Neredeyse yurt dışından telefon almak veya internet sitelerine el konabilirsiniz?

Yurt dışından gelirken beraberinde telefon getirip Türkiye’de kayıt yaptırıp kullanabiliyoruz. Posta veya kargo ile yurt dışından telefon almak veya internet siteleriyle yurt dışından telefon getirmek ise yasak. Bu durumda gümrükte telefona el konabilir ve iki katı ceza ödemek durumunda kalabilirsiniz.

Yurt dışı telefon kullanılır mı?

Yurtdışından getirilen telefonlar 120 gün kayıt yaptırmadan kullanılabiliyor. Cihaz 120 gün içinde kayıt edilmemesi durumunda iletişime kapatılıyor.

Yurt içi telefon ne demek?

Yasal yoldan kayıt altına alınmış demektir.

Yurt dışından gelen telefon kapanır mı?

Cihazımı kayıt altına aldırmam için herhangi bir süre sınırı var mıdır? Yurt dışından getirilen cihazlar, yurda giriş tarihinden itibaren 120 gün kayıt yaptırmadan kullanılabilmektedir. Belirtilen süre içerisinde kayıt işlemi gerçekleştirilmeyen cihazlar kayıt dışı olmaları sebebiyle iletişime kapatılmaktadır.

Türkiye telefonu yurt dışında çalışır mı?

– Yurt dışına çıkmadan önce mutlaka kullandığınız telefon hattı operatörünün iletişim merkezlerini ziyaret edin ya da çağrı merkezine ulaşarak hattınızın uluslararası dolaşıma açılması için izin verin. Ayrıca telefonunuzun arama ekranına *121# ya da *150# tuşlayarak da hattınızı yurt dışı kullanımına açabilirsiniz.

Yurt dışından gelen telefonu başkası kullanabilir mi?

1 Haziran 2019 itibariyle IMEI kaydı yapılan telefonlar, sadece pasaport sahibinin adına kayıtlı olan hatlarla çalışabilecek. Yani sizin pasaportunuza kaydı yapılmış bir telefon, kardeşinizin veya bir başkasının adına kayıtlı bir SIM kartla çalışmaz.

Cihaza numara tanımlama ne demek?

Yolcu beraberinde getirilen telefonların klonlanması durumunda telefonun kullanıma açılabilmesi için gerekli olan eşleştirme işlemi e-devlet üzerinden yapılabilecek ve bu numara istenildiği zaman değiştirilebilecek. Böylece cihaz sahipleri telefonlarını istedikleri numara ile kullanabilecek.’

Telefon yurt içi olduğu nasıl anlaşılır?

Bu hizmet ile mobil cihazınızın yasal yollar ile ithal edilip edilmediğini ve kayıp/çalıntı olup olmadığını, cihazınıza ait IMEI numarasını sorgulatarak öğrenebilirsiniz. IMEI numaranızı, cihazınızın numara çevirme ekranına *#06# yazarak öğrenebilirsiniz.

You might be interested:  Nöbetçi Öğrenci Ne Yapar?

IMEI numarası kayıtlı ne demek?

Yurt dışından alınmış mobil cihazların Türkiye’de kullanılabilmesi için IMEI numaralarının BTK tarafından kayıt altına alınması işlemine IMEI kaydı denilmektedir.

Pasaport kaydı yapılan telefon kapanır mı?

Telefon harcı yatırırken, cep telefonunun 15 rakamlı IMEI numarası, kayıt yapacağınız pasaport sahibinin ad ve soyadı, TC Kimlik numarası lazım. Kayıt edilmeyen telefon 120 günde kullanıma kapatılıyor. Kapatılan telefon vergisi ödenince yeniden açılıyor.

Yurt dışından gelen telefon kaç ay açık kalır?

Yurtdışından getirilen telefonlar 120 gün kayıt yaptırmadan kullanılabilmektedir. Cihaz 120 gün içinde kayıt edilmemesi durumunda iletişime kapatılmaktadır.

Yurtdışından gelen telefon kapanırsa ne olur?

4 ay sonra kapanır, kayıt yaptırana kadar bir daha hat takıp kullanamazsınız Türkiye sınırları içinde.

Türk telefonu yurtdışına nasıl açılır?

Hattınızı yurt dışı kullanımına açmak için

  1. AC yazıp 5555’e ücretsiz SMS göndererek.
  2. *150# yazıp arama tuşuna basarak.
  3. Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ni arayarak (444 1 444)
  4. Türk Telekom Mobil Online İşlemler uygulamasından.

Telefon yurt dışına nasıl açılır?

Arama Ayarlarım sayfasına ulaşmak için tıklayınız. Bunun dışında, ULUS AC yazıp 7000’e kısa mesaj gönderebilirsiniz. Hattınızı uluslararası aramalara kapatmak için ise ULUS KAPAT yazıp 7000’e göndermeniz yeterli olacaktır. 4- Aranan kişinin numarasını tuşlayabilirsiniz.

Amerikada Turkcell çeker mi?

Türkiye’deki tarifenizdeki internet, dakika ve mesajların tamamını ek hiç​bir işlem yapmadan yurt dışında tam 26 ülkede kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.