Yurt Dışı Para Transferi Nasıl Yapılır?

Yurt içine veya yurt dışına, direkt isim üzerinden veya bir hesaba para göndermeniz mümkündür. Size en yakın PTT şubesine giderek oldukça basit birkaç adımda UPT ile postaneden yurtdışına para gönderme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz: PTT şubesinde, ilgili personelden aldığınız para transfer işlem formunu doldurunuz.
Uluslararası para transferi işlemlerinde, gönderici ve alıcı bilgilerinin dışında SWIFT ve BIC kodları kullanılıyor. Para transferi gerçekleştirilirken bankaların SWIFT ya da BIC kodları olmadan işlemin gerçekleşmesi mümkün olmuyor. BIC numaraları, bankanın resmi adı ve hizmet verdiği şehre göre belirleniyor.

Yurt dışından IBANa para gönderilir mi?

Yurtdışından Türkiye’ye gönderme işlemi yaparken tıpkı yurtiçinde yaptığımız transferlerde olduğu gibi IBAN bilgisi olmazsa olmazdır. Fark olarak, yurtdışından IBANa para gönderme işlemi yaparken bankalardan SWIFT ve BIC kodlarına da ihtiyaç duyarsınız. Çünkü göndereceğiniz para döviz cinsinden olacaktır.

Yurt dışından para nasıl yollanır?

Uluslararası Banka Hesap Numarası’nın kısaltması olan IBAN, kişinin ülkesini ve bankasını tanımlar. IBAN, para transferinin güvenli, kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Yurt dışından para transferi yapılabilmesi için IBAN numaranızı, ad ve soyadı bilgilerinizi alıcı ile paylaşmanız gerekir.

Yurtdışına para transferi nasıl yapılır?

Güvenli Bir Şekilde Yurtdışına Para Gönderiniz!

You might be interested:  Halk Eğitim Maaşları Ne Zaman Yatacak?

Yurtdışı transferler SWIFT ya da Western Union kanalıyla tüm şubelerimizde yapılabilir. (Western Union para transferi detayları Western Union bölümünde mevcut). Yurtdışı transfer için alıcının hesap numarası / IBAN (uluslararası banka hesap numarası) gereklidir.

Yurtdışına para transferi en ucuz nasıl yapılır?

Üç basit adımda ucuza nasıl para gönderilir

  1. Ödeme yönteminizi seçin. Para transferinizin ödemesini bir banka transferiyle yapmak genellikle yurt dışına para göndermenin en ucuz yoludur.
  2. Olası en ucuz kuru alın. Wise size her zaman gerçek ve adil olan reel piyasa döviz kurunu verir.
  3. Para yerel olarak ulaştırılır.

Yurtdışından para transferi yasal mı?

Anılan karar ile Türkiye’den yurt dışına bankalar üzerinden para transferi belirli sınırlamalar ile serbest bırakılmıştır. İlk olarak, Türk parası ve Türk parasıyla ödemeyi sağlayan belgelerin yurt dışına bankalar aracılığı ile gönderilmesi hiçbir şarta bağlı olmaksızın serbesttir.

Yurt dışından gelen parayı nasıl alabilirim?

Yurtdışından ödeme alma

Size en yakın banka şubesine giderek yurt dışına para gönderebilir ve yurt dışından para alabilirsiniz. Bu işlem online olarak da gerçekleştirilebilmekte. Online işlem ücretlerinin şubeden yapılan işlemlere kıyasla daha uygun olduğu söylenebilir.

Western Union para gönderme ücreti ne kadar?

Cookies processed during your website visit and used for essential features like account sign in & management, transaction tracking, processing & completion, fraud prevention and website stability.

Tutar (₺) Transfer ücretleri (₺)
0.00 — 200 30
200 — 400 50
400 — 600 80
600 — 700 100

Yurt dışından gelen para hangi bankadan çekilir?

Western Union Para Çekme Süresi

Tek ihtiyacınız olan, geçerli kimlik belgenizi yanınızda bulundurmanız ve eğer alıcı iseniz MTCN kodunu bilmenizdir. Size en yakın BPN temsilci noktasına giderek Western Union ile yurtdışından adınıza gönderilen parayı BPN Western Union işbirliğiyle çekebilirsiniz.

You might be interested:  Milli Eğitim Bakanı Kim Oldu Son Dakika?

Yurt dışı para transferi kaç gün sürer?

Bu para transferleri bankaya bağlı olarak değişir ve para transferi yaptıktan sonra banka olağan prosedürlerini izleyeceği için süreç, oldukça uzayabilir. Genel olarak bankalar transfer süreçlerini 1 ila 5 gün arasında değişeceğini belirtir.

SWIFT ile para gönderme nasıl yapılır?

Swift Transfer işleminizi yapabilmek için;

  1. Alıcı bankanın swift kodu ya da alıcı bankanın ülkesi/şehri/banka adı
  2. Alıcının adı/soyadı, adresi, ülkesi.
  3. Transferin yapılacağı tarih bilgilerini girmeniz yeterlidir.

SWIFT ücreti ne kadar?

SWIFT ile Para Gönderme Ücretleri

Banka Minimum Ücret Gönderme BSMV
Akbank 170TL Dahil
Garanti 114TL Hariç
Finansbank 160.4 TL Hariç
Enpara 68.5TL Dahil

Yurtdışına ne kadar para gönderebilirim?

Limit, yurt dışına fiziksel olarak 25.000 Türk lirası ya da 10.000 euro para ve eşiti dövizi çıkarmaya olanak tanır. Bu limit, 18 yaş ve üstü olan kişiler için geçerlidir. Limit ve alakalı kurallar T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından ayarlanır ve denetlenir.

Para transferi en az kaç TL?

Para Aktarma

Masraf Adı Asgari Tutar Azami Tutar
Hesaptan Hesaba : 0-1000 TL arası 3.89 TL 3.89 TL
Hesaptan Hesaba : 1001-50000 TL arası 7.79 TL 7.79 TL
Hesaptan Hesaba : 50001 TL üstü 77.97 TL 77.97 TL

Leave a Reply

Your email address will not be published.