Yurt Dışı Telefon Nasıl Açılır?

– Yada telefonunuzun arama ekranında *121# veya *150# gibi kodları tuşlayarak mobil hattınızı yurt dışı kullanıma açabilirsiniz. – Mobil Hat operatörlerinin telefon uygulamaları üzerinden de hattınızı yurt dışı kullanıma açabilirsiniz.
Telefonu yurt dışından dönüşünüzün üzerinden 1 yıl geçmediyse sadece kendi adınıza kayıt yapabiliyorsunuz. Pasaporta 3 yılda bir kez yeni telefon kaydı yaptırılabiliyor. Eğer üzerine telefon kaydı yapacağınız pasaportun süresi 1 yıl geçmişse yeniden yurt dışında gidiş dönüş yapmanız gerekiyor.

Yurtdışından gelen telefonu açtırmak için ne gerekli?

IMEI Kayıt hizmeti için gerekli olan harç ödemesini iki farklı yöntem ile yapabilirsiniz. e-Devlet Kapısı sistemine entegre bankalardan herhangi birine İnternet Şubesi’ni kullanarak, anında sistem üzerinde ödeme yapabilir, veya vergi dairelerine veya banka şubelerine giderek, T.C.

Yurt dışından gelen telefonu açtırmak kaç para?

Buna göre 2022 yılında yurt dışından getirilen telefonu Türkiye’de kullanabilmek için yapılması zorunlu olan IMEI kaydının ücreti netleşti. 2022 yılı başından itibaren yeni aboneliklerde 86 TL yerine 117 TL maktu ÖİV alınacak. IMEI kayıt harcı ise 2006 TL’den 2732 TL’ye çıkarılacak.

You might be interested:  Yaygın Eğitim Ne Demek?

Türkiyede kapanan telefon yurtdışında çalışır mı?

Türk sim kartını bir kez bile takarsanız kayıtsız telefon kapatma süresini başlatmış olursunuz. Yabancı ülkede roaming yaparken telefonunuz Türk sim kartına kapanabilir ama yabancı sim takarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Kayıt işlemi sadece Türkiye ve belki bir iki geri kalmış ülkeye özgü utanılacak bir durumdur.

Yurtdışı telefon kayıt ücreti nasıl ödenir?

IMEI numaranızı öğrendikten sonra güncel yurt dışı telefon kayıt ücretini ödemelisiniz. Ödeme işlemini ise e-devlet sistemi ile entegre çalışan İş Bankası İnternet Şube sayesinde kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ödemenizi yaptığınıza dair makbuz ya da e-dekontu ise elinizde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

E-devlet üzerinden yurt dışı telefon kaydı nasıl yapılır?

E-devlet kapısı üzerinden yapılan kayıt işleminde yurda giriş yapan belge sahibi şahsına ait bilgileri e-Devlet şifresi ile https://www.turkiye.gov.tr/btk-imei-kaydet adresinden cihaz kaydını yapabilmektedir.

IMEI kaydı kaç TL?

2021’den 2022’ye IMEI kayıt ücretindeki değişim

Geçtiğimiz yıla ise nispeten az zamlanarak başlayan IMEI kayıt ücreti, 2021 yılında 2 bin 6 TL oldu. 2021 yılında 2022 yılına geçtiğimiz bugünlerde ise IMEI kayıt ücretinin 726 TL zamlandığı duyuruldu. 2022 yılı için IMEI kayıt ücreti 2 bin 732 TL oldu.

Kaçak telefona IMEI atma kaç TL?

Yurt dışından gelen telefonlar için IMEI harcı için bir zam daha geliyor. 2019 yılında 618 TL’den 1500 TL’ye çıkarılan daha 2021 yılında 2000 TL olan IMEI harcı gelecek yıl 2 bin 772 liraya çıkacak. Telefonların yurtdışından kaçak olarak gelip gelmediği ya da çalıntı olup olmadığı IMEI numarası sayesinde öğreniliyor.

Iphone kayıt ücreti ne kadar?

Telefonların uluslararası garantisi olunca insanlar bu seçeneğe güvenip yurt dışından telefon getiriyordu. Hal böyle olunca devlet işe el attı ve 2012 yılında 100 TL olan kayıt ücretini 2021 yılı itibariyle 2006 TL’ye çıkardı. Yani güncel 2021 yılı yurt dışı telefon kayıt ücreti 2006 TL.

You might be interested:  Abonman Öğrenci Kartı Ne Kadar?

Yurt dışından kaç telefon getirilebilir 2021?

Maddesi Hk. ile artık kişi yurtdışından Türkiye’ye 2 adet telefonu yasal olarak getiremeyecek. Birden fazla getirilen telefonların gümrük memurları tarafından belirlenmesi durumunda, kişi bu ürün için normal verginin iki katı ödemek zorunda.

Yurtdışından gelen telefon kapanırsa ne olur?

4 ay sonra kapanır, kayıt yaptırana kadar bir daha hat takıp kullanamazsınız Türkiye sınırları içinde.

Yurt dışına çıkınca telefon kapanır mı?

Telefon hattınız siz açtırana kadar yurt dışı kullanımına kapalı oluyor. Hattınızı yurt dışı kullanımına açtırmazsanız ne arama yapabilirsiniz, ne aranabilirsiniz, ne de mesaj atabilirsiniz.

Kayıt dışı telefonun kapandığını nasıl anlarım?

IMEI kaydını sorgulamak için e-Devlet’te BTK’nın ilgili hizmetini kullanabilirsiniz. Bu sayfaya cihazınızın IMEI numarasını girerek, marka ve model bilgilerini alabilirsiniz. Eğer cihazınızın IMEI kaydı yapılmamışsa bu sayfada size uyarı verilecektir.

IMEI harcı ödeme nasıl yapılır?

IMEI kayıt işlemi için gerekli ödemeyi Garanti BBVA Mobil ve İnternet üzerinden kolayca yapabilirsiniz. IMEI harcı ödemenizi Garanti BBVA Mobil’deki İşlemler > Ödemeler > Vergi/Para Cezası > Yolcu Telefon IMEI Harcı adımından ve Garanti BBVA İnternet’teki Ödeme > Vergi/Para Cezası > Yolcu Ber. Get.

Yurtdışı telefon harcı ödenmezse ne olur?

(Zamanında ödenmeyen harç, %50 gecikme zammıyla birlikte tahsil edilir.)

Telefon harcı ödeme nasıl yapılır?

İlinizde bulunan vergi dairelerinden/malmüdürlüklerinden sadece harç ve değerli kâğıt bedeli tahsilatına yetkili olan vergi daireleri/malmüdürlükleri listelenmektedir. Borcunuzu 02:00-23:45 saatleri arasında anlaşmalı bankalar aracılığı ile ödeyebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.