Yurt Dışı Vatandaşı Hes Kodu Nasıl Alınır?

Yurt dışı vatandaşı HES kodu nasıl alınır? HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; Milliyeti (IRN), pasaport numarası, doğum tarihi (Yıl olarak) soy ismi ve son olarak gün sayısını yazarak yabancılar için HES kodu alabilirsiniz. TC ile HES kodu nasıl alınır?
HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; Milliyeti (IRN), pasaport numarası, doğum tarihi (Yıl olarak) soy ismi ve son olarak gün sayısını yazarak yabancılar için HES kodu alabilirsiniz.

Yurt dışından gelen HES kodu nasıl alınır?

Yabancı Uyruklu Yolcularda HES Kod Temin Edilmesi; HES (boşluk) Uyruk (boşluk) Pasaport Seri Numarası (boşluk) Doğum yılı (boşluk) Soyadı yazarak 2023’e SMS atarak temin edilebilecektir.

Gurbetçiler HES kodu nasıl alınır?

T.C. kimlik numarası bulunmayan yabancı yolcular pasaport bilgileri ile HES kodu alabilmektedir. HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla, Uyruk, Pasaport Seri Numarası, Doğum yılı, Soyadı yazarak 2023’e SMS atarak HES kodu alınabilmektedir.

Türk vatandaşı olmayanlar nasıl HES kodu alır?

TCKN sahibi olmayan ve yabancı uyruklu olan yolcular için HES kodu. yazarak 2023’e SMS atın, HES kodunuzu hızla alın.

You might be interested:  Yaz Kuran Kursuna Öğrenci Kayıtları Nasıl Yapılır?

Yabancılar için HES kodu internetten nasıl alınır?

HES kodu alabilmek için yabancı kimlik numarası veya pasaport numarasına ihtiyaç duyulur. Akıllı telefonlarda “Hayat Eve Sığar” mobil uygulamasını indirerek yabancı kimlik numarası ile HES kodu alınabilmesi mümkündür. Ayrıca e-devlet kapısı üzerinden de yabancı kimlik numarası ile kod alınabilir.

Almanyadan Türkiyeye giderken HES kodu nasıl alınır?

YABANCILAR HES KODUNU NASIL TEMİN EDEBİLECEK

Ayrıca yurt içi GSM operatörüne ait numarası bulunmayan yabancı kişiler için pasaport bilgileri ile; HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla, Uyruk, Pasaport Seri Numarası, Doğum Yılı, Soyadı yazarak +90 555 944 3821’e SMS göndererek HES kodu alınabilir.

Türkiye için HES kodu nasıl alınır?

2023 kısa mesaj numarasına aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; HES, T.C. KİMLİK NUMARASI, DOĞUM YILI, HES GEÇERLİLİK SÜRESİ (GÜN) yazarak SMS göndermeniz durumunda HES kodunuzu alabilirsiniz.

Yurt dışından gelenler için HES kodu kalktı mı?

Türk Hava Yolları (THY), İçişleri Bakanlığınca yayımlanan yeni Kovid-19 genelgesi doğrultusunda, yurt içi uçuşlarda negatif PCR testi ile tüm iç ve dış hat uçuşlarında HES kodu uygulamasının kaldırıldığını bildirdi.

Başka biri için HES kodu nasıl alınır?

Başkası için en kolay yöntem bizce SMS ile alma yöntemi olacaktır. HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, Kimlik Kartının Ön Yüzündeki Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve ‘Paylaşım Süresi’ gün sayısı olarak yazılır ve 2023’e SMS olarak göndererek HES kodunu alabilirsiniz.

Kardeşim için HES kodu nasıl alınır?

Kısa mesaj ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılacak ve 2023’e SMS olarak atılabilecek.

You might be interested:  Ilkokul Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak?

Yabancılar için HES kodu hangi siteden alınır?

1B-Yabancılar, E-Devlet Kapısı (www.türkiye.gov.tr) üzerinden T.C Sağlık Bakanlığı bölümüne (https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi-hes-kodu-uretme-ve-listeleme) girerek Yabancı Kimlik Numaraları ile HES kodu alabilirler.

Yabancılar için HES kodu kaç gün geçerli?

HES kodunun geçerlilik süresi, seyahatin toplam süresi kadar olmalıdır. Her seyahat eden misafir için ayrı bir HES kodu alınmalıdır.

Özbek HES kodu nasıl alınır?

HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; Yabancı kimlik numarası, doğum yılı ve HES kodunun geçerli olması gereken gün sayısını yazıp 2023’e SMS yollayarak alabilirler. Aşağıda bulunan linkler üzerinden HES kodu alınabilmektedir.

Turistler toplu taşımaya nasıl binecek?

İstanbulkartını kullanmak isteyen herkes kullanmakta olduğu İstanbulkartına HES kodunu tanımlamak zorundadır. Öğrenci ikamet izni olan yabancılar, öğrenci belgeleri ile online olarak veya İstanbulKart başvuru merkezlerinden başvurarak toplu taşımada indirimli seyahat edebilirler.

99 ile başlayan TC nasil alinir?

YABANCI KİMLİK NUMARANIZI NASIL ÖĞRENEBİLİRSİNİZ?

  1. İkamet Tezkeresi Numaranızı (ikamet tezkere numarası, ikamet tezkerenizin ilk sayfasında 1-112233 gibi bir numaradır) veya kişi bilgilerinizi girerek sorgulamayapınız.
  2. Sorgulamanız sonucunda 11 haneli ve genellikle 99 ile başlayan bir numara verilecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.