Yurt Dışına Kargo Nasıl Gönderilir?

Yurt Dışına Kargo Nasıl Gönderilir Size verilen forma alıcı, gönderici ve ürün bilgilerinizi girip gönderiyi kargo çalışanına teslim edersiniz. Hava yolunu seçerseniz gönderiniz yerine daha hızlı ulaşır. Deniz yolunu da tercih edebilirsiniz.
Ülkemizde PTT Kargo, MNG Kargo ve Yurtiçi Kargo yurtdışına kargo hizmeti veren firmalardan bazılarıdır. Bunun yanı sıra UPS, FEDEX, DHL ve TNT gibi global kargo firmalarının da pek çok şehirde temsilcisi veya şubesi bulunduğundan bu firmalarla da yurt dışına kargo göndermek mümkündür.

Yurtdışına en ucuz kargo nasıl gönderilir?

Yurtdışı kargo göndermenin en ucuz yolu ise www.fast-express.com internet sitemiz üzerinden online kargo girişi yaparak en hızlı yurtdışı kargo teslimatı olarak Express yurtdışı kargo seçenegi ile Avrupa ya bir günde veya dünya üzerinde bulunan 200 ü aşkın ülkeye 3 ile 7 işgünü arasında teslimatın sağlanmasıdır.

PTT Yurtdışı kargo ücreti ne kadar?

0.5 kg PTT yurt dışı kargo için 162.50 TL. 10 kg’lık bir yurtdışı kargo için 561 TL. 20 kg’lık bir PTT yurtdışı kargo içinse 1051 TL.

PTT kargo ile Yurtdışına neler gönderilebilir?

TURPEX hizmeti kapsamında müşterilerimiz evrak, doküman, hediyelik eşya, uluslararası bedelli-bedelsiz ve geçici ihracat eşyalarını, fuar ve sergilerde tanıtılmak üzere ürün ve yayınları, hızlı ve güvenilir bir şekilde TURPEX gönderisi olarak postaya vererek yurt dışına gönderebileceklerdir.

You might be interested:  Öğrenci Akbili Tek Basım Ne Kadar 2022?

Yurt dışına hangi kargo gider?

Yurtdışı e ticaret kargo seçenekleri için kargo şirketlerinin geliştirdiği özel çözümler de bulunmaktadır. Türkiye’de bilinen pek çok kargo firması yurtdışı kargo konusunda da hizmet vermektedir.

Bunlar arasında;

 • PTT kargo.
 • FEDEX.
 • UPS.
 • Aras kargo.
 • MNG kargo.
 • Yurtiçi kargo.
 • PTT kargo Almanya ne kadar?

  PTT yurt dışı kargo Almanya servisinde TURPEX alanından yapılan araştırmaya göre, PTT kargo yurtdışı fiyatları aşağıdaki gibi; 0.5 kg: 91.50 TL. 10 kg: 333 TL. 20 kg: 643 TL.

  En ucuz kargo nasıl gönderilir?

  Bu nedenle şube teslim kargoların fiyatları daha uygundur. Hem adresten alım hem de adrese teslim bir kargo ile şube teslim kargo arasında; desi (ağırlık), mesafe gibi birçok etken olmakla birlikte 5 lira ile 50 lira arasında fiyat farkı oluşabilir. En uygun fiyatlı gönderi şekli ‘şubeden şubeye’ olanıdır.

  PTT 30 kilo ne kadar?

  PTT kargoda 3 kg ile 30 kg olan gönderinin her 1 kg ücreti ( 30 kg dahil olmak üzere) 1,80 TL’dir. PTT kargoda 4 kg olan gönderinin ücreti ( 4 kg dahil olmak üzere) 21,80 TL’dir. PTT kargoda 5 kg olan gönderinin ücreti ( 5 kg dahil olmak üzere) 23,60 TL’dir.

  Yurtdışı kargo hesaplama nasıl yapılır?

  Bunun için koli ebatları gerekli olacaktır. 60X40X40 ebatlarına bir koli ile gönderilmek istenen Almanya kargosu için EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000) olan desi hesaplama formülü kullanılarak yapılan hesaplama sonucunda 19.20 değerine ulaşılacaktır.

  Yurtdışı kargo ücretleri neden pahalı?

  Yurtdışı kargo fiyatlarını artıran en önemli etken ağırlık ve hacimsel büyüklük. Daha önce yurt dışı uçak kargo hizmetini aldınız ama şimdiye kadar gönderdikleriniz ‘tüy kadar’ hafif evraklardı. Şimdi nereden baksanız en az 15- 20 kilo ağırlığı olacak bir koli hazırlayacaksınız.

  You might be interested:  Yurt Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?

  PTT kargo neler yasak?

  Yasaklı Ürünler:

 • Aerosol.
 • Traş Kremi/ Losyonu.
 • Hava Yastığı
 • Alkollü İçecekler.
 • Cephane.
 • Hayvan (Canlı veya Ölü)
 • Petrol (Sıvı veya Gaz halde)
 • Aromaterapi Yağı
 • Hangi ürünler kargo ile gönderilmez?

  Neleri Taşımıyoruz?

 • Akıcı, yanıcı, patlayıcı, zehirli ve tehlikeli kimyasal maddeler.
 • Bozulabilecek, dökülebilecek veya kötü kokulu gıda maddeleri ile teneke ve plastik bidon içinde sıvı yağ, ham deri vb ürünler.
 • Uç kısımları köşebent ile kapalı olmayan sivri uçlu, delici kargolar.
 • Gümrükten geçmeyen ürünler ne olur?

  Eğer ürününüz yasaklı bir ürün değil ise gümrük çalışanı ile görüşerek ürününüzün vergisini ödemeniz yereli olacaktır. Ancak yasaklı olan ürünlerin getirilmesi ve gümrükte takılması gibi durumunda gümrük malları satış firmaları aracılığı ile bu ürünlere ulaşım sağlayabilirsiniz.

  Yurt dışı en hızlı kargo hangisi?

  Fast Express Kargo şirketimiz; tüm yurtdışı gönderilerinizi en güvenli ve en kısa sürede ve uygun fiyatlandırma seçenekleri ile Yurtdışı kargo en iyisi sorusunun cevabıdır.

  Yurt dışından gelen kargolar nereye gelir?

  Peki gönderiler nasıl işleme alınıyor? Şöyle ki, yurt dışından gönderilen paketler ülkemize İstanbul’da teslim edilmekte. Paket Avrupa’dan gönderilmişse Avrupa Posta İşleme Merkezi (AVPİM), diğer ülkelerden gönderilmişse Uluslararası Posta İşleme Merkezi (UPİM)’ne teslim edilir.

  Yurt dışından Türkiye’ye nasıl kargo gönderilir?

  DHL’nin Türkiye’de PTT ile kargo antlaşması bulunuyor. Eğer DHL ya da Deutsche Post şubelerinden birine giderek kargo gönderimi yaparsanız, Türkiye’ye gelen kargolar gümrükte PTT’ye teslim edilir. PTT gümrük işlemlerini hallettikten sonra kargo PTT tarafından dağıtıma çıkartılarak gönderdiğiniz adrese teslim edilir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.