Yurt Dışında E Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

Yurtdışında yaşayan vatandaşların da e-devlet sistemini kullanabilmeleri için e-devlet şifrelerinin olması gerekiyor.Yurtdışından e devlet kapısı şifresi yalnızca konsolosluklardan edinilebiliyor.Yapmanız gereken,size en yakın konsolosluğa T.C kimliğiniz (mavi,pembe kart) ile e-devlet şifresi almak için başvuru yapmanızKonsolosluklarda e devlet şifresi için her hangi bir ücret ödemenize gerek yok
Şifreyi; şahsen başvuru ile yurt içinde PTT işyerlerinden veya yetkili acentelerinden, yurt dışında ise Dışişleri Bakanlığı’na bağlı elçilik ve konsolosluklardan temin edebilirsiniz.

Almanyada yaşayanlar e-devlet şifresi nasıl alınır?

E-devlet sitesine girişte gereken e-devlet şifresini almak için T.C. kimlik kartı, pasaport veya mavi kart ile şahsen Başkonsolosluğumuza başvurmanız gerekmektedir. E-devlet şifresi alabilmek için müracaat sahibinin 15 yaşını doldurmuş olması şarttır.

Internet üzerinden e-devlet şifresi nasıl alınır?

Daha önce cep telefonu numaranızı www.turkiye.gov.tr’ye kaydedip, doğruladıysanız, PTT’ye gitmeden yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. Mobil imza veya elektronik imza kullanıcısı iseniz bunlardan biri ile de sisteme giriş yapabilir, dilerseniz şifre oluşturabilirsiniz.

T.C. vatandaşı olmayanlar e-devlet şifresi alabilir mi?

15 yaşını doldurmuş Türk vatandaşları, mavi kartlılar ve yabancı kimlik numarası sahibi kişiler, dış temsilciliklerimizden de e-Devlet şifresi alabilmektedirler.

You might be interested:  2021 Ve 2022 Eğitim Öğretim Ödeneği Ne Zaman Yatacak?

PTT e-devlet şifresi almak için ne gerekli?

e-Devlet şifrenizi içeren zarfınızı PTT Merkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. Kimlik numaranızın bulunduğu kimliğinizi ibraz ederek temin edebilirsiniz.

Vekaletname ile e-devlet şifresi alınabilir mi?

. Vasi atandığına ilişkin mahkeme kararının onaylı bir suretinin ibraz edilmesi,.Kimliğin ibraz edilmesi,.e-Devlet Kapısı şifre taahhütnamesinin vasi tarafından, vasi olarak imzalandığının şerh düşülerek imzalanması durumunda e-devlet şifresi vasi olarak alınabilmektedir.

Ikamet izni olan yabancılar e-devlet şifresi alabilir mi?

Türkiye’de oturan ya da çalışan yabancılar şifre alarak e-devlet hizmetinden faydalanabilirler. Türkiye Cumhuriyeti’ndeki e-devleti kullanmak için ikametgahınızın olması gerekmektedir. PTT merkezlerinden alacağınız şifre ile e-devlet sitesine giriş yapabilirsiniz.

İnternet üzerinden e-devlet alınır mı?

Yukarıda bahsettiğimiz internet bankacılığıyla e-devlet’e girişi biraz açalım. İnternet bankacılığı müşterisiyseniz kullanmış olduğunuz bankanın internet şubesi sayfasına giriş yaptıktan sonra tekrar bir şifreye ihtiyaç duymadan direkt olarak e-devlet’e giriş yapabilirsiniz.

SMS ile e-devlet şifresi nasıl alınır?

Mesajla e-Devlet şifre alma işlemi yapılmamaktadır. e-Devlet giriş yapabilmek için şifre gereklidir. Bu şifreyi sadece ilk defa alacaksanız eğer PTT’ye giderek 2 TL karşılığında almanız gerekir. İlk defa e-Devlet şifre alma işlemi için PTT’ye gidilmesi gerekir.

Yabancılar için e nabız şifresi nasıl alınır?

“Mavi Kart” ile e-Devlet şifresi talep eden yabancılar, bu kartın yanında uyruğunda bulundukları kendi ülkelerinin devlet makamlarınca verilmiş fotoğraflı nüfus kimlik cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesi ibrazı ile “e-Devlet Kapısı” şifrelerini alabilmektedir.

E-devlet şifresi başkasına verilir mi?

Size ait olan e-devlet şifrenizi, sizden başkasına kesinlikle vermemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde bilgileriniz çalınabilir ve başınız derde girebilir. Sizden e-devlet şifresi talep eden kurumları gerekli yerlere şikâyet ediniz. Çünkü hiçbir kurum sizden, size ait olan e-devlet şifrenizi istemez.

You might be interested:  Öğrenci Pasaportu Nasıl Çıkarılır?

E-devlet şifresi almak için yaş sınırı var mı?

Kimler e-Devlet Şifresi Alabilir? 15 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, mavi kartlılar ve yabancılar üzerinde T.C.

Her PTT e-devlet şifresi verir mi?

E-Devlet Kapıs​ı

Dolayısıyla PTT Merkezlerinden ve yetkilendirilen PTT Şubelerinden alınan e-Devlet şifresi, hayatınızı değiştirecek ve kolaylaştıracaktır.

PTT Atm’sinden e-devlet şifresi alınır mı?

PTT’den 2 TL karşılığında E-devlet şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan hemen sonra E-devlet sistemine giriş yapabilirsiniz.

E-devlet şifresi PTT dışında nereden alınır?

Bunun yanı sıra üzerinde “e-Devlet Kapısı şifresi almaya yetkilidir” ibaresi olan vekalet ya da ilgili adli birimlerce temin edilmiş vesayet belgesi aracılığıyla da PTT şubelerinden şifre temin edilebilmektedir. e-Devlet şifresi yurt dışında Elçilik ve Konsolosluklardan temin edilebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.