Yurt Dışında Tır Şöförü Nasıl Olunur?

Uluslararası Tır Şoförü

  1. 21 yaşını doldurmak,
  2. C sınıfı ehliyet sahibi olmak (C sınıfı ehliyet alabilmek için B sınıfı ehliyete sahip olunmalıdır),
  3. En az ilkokul mezunu olmak,
  4. Uluslararası tır şoförü olabilmek için gereken sağlık kontrollerinden başarı ile geçmek,
  5. Sabıka kaydının olmaması.

Tırcı olmak için ne yapmalıyız?

Tır şoförü olabilmek için öncelikle C sınıfı ehliyete başvurmak gerekir. C sınıfı ehliyet sahibi olan tır şoförü, daha büyük bir araç kullanmak isterse CE sınıfı ehliyete başvurur. Tır şoförü olmak isteyen kişilerin SRC belgesi de alması gerekir.

Ingiltere’de nasıl Tırcı olunur?

Tır şoförü başvurusu yapmak için;

  1. İngiltere’de geçerli ehliyet (başvuru sahipleri ehliyetlerini, İngiltere’de ehliyetiyle değiştirebilir)
  2. Seyahat edilecek ülkeler için uluslararası sürüş izni alınması gerekir.
  3. Sürücü mesleki yeterlilik sertifikası (CPC) kartı alınmalıdır.
  4. Güncelliği olan pasaport belgesi.
  5. Sağlık belgesi.

Ingiltere’de tır şoförü maaşı ne kadar?

Bir tır şoförünün aylık kazancı çalışma saatine göre 2,500 ile 4,000 Sterlin olmaktadır. Tüm bunlar göz önüne alındığında 3 aylık çalışma bile bir şoföre ortalama 9,000 Sterlin kazandıracak olup bunun TL karşılığı yaklaşık 100,000 (Yüz Bin TL dir).

Ingiltereye tır şoförü olarak nasil gidilir?

İngiltere’ye yolcu ya da yük taşımacılığı yapacak olan Türk vatandaşlarının İngiltere şoför vizesi alması gerekmektedir. İngiltere şoför vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin İngiltere vize harç ücreti ödemesi gerekmektedir. İngiltere vize harç ücreti İngiltere vize başvuru merkezine ödemesi gerekmektedir.

You might be interested:  2018 Kyk Yurt Başvuruları Ne Zaman Açıklandı?

Tırcı olmak için okumak gerekir mi?

En az ilkokul mezunu olmak. Uzun yol tır kullanımına uygun olduğunuzu gösteren detaylı bir sağlık raporu almak. Sabıka kaydı bulunmaması.

Tır şoförü ehliyeti nasıl alınır?

CE sınıfı ehliyet alabilmek için de en az 21 yaşında olunması gereklidir. CE sınıfı ehliyet kendi sınıfının en kapsamlı ehliyetidir. Bu ehliyet ile M, B, C ve F sınıfı tüm araçları kullanma hakkına sahiptir. Tır şoförü olabilmek için ise CE sınıfı sürücü belgesi almak şarttır.

Ingiltere tır şoförü alıyor mu?

Ağır vasıta kullanabilmek için 18 yaşından büyük olmanız ve İngiltere’de geçerli bir sürücü ehliyetinizin olması gerekiyor. Yabancı ehliyet sahipleri de İngiliz ehliyetine geçiş yapabiliyor. Bu aşamadan sonra Ağır Yük Vasıtası (Heavy Goods Vehicle – HGV) belgesine sahip olmanız lazım.

Ingiltere kamyon tır şoförü başvuru nasıl yapılır?

İngiltere tır şoförü başvuruları İngiltere Büyükelçiliği’ne yapılır. Gerekli vize belgelerinin yanında, ağır vasıta sürücüsü olmak için de belgelerin bulunması gerekmektedir. Seyahat edilecek ülkeler için uluslararası sürüş izni alınması gerekir. Sürücü mesleki yeterlilik sertifikası (CPC) kartı alınmalıdır.

Hangi ülkede tır şoförü aranıyor?

Nova Scotia: Kanada’nın Nova Scotia eyaletinde uzun yol tır şoförü, teslimat tır şoförü, çimento kamyonu şoförü ile ağır ve damperli tır şoförü ihtiyacı bulunmaktadır.

Tır sahibi ne kadar kazanır 2021?

Araç sahibi aracını farklı firmalara kiralayabilmektedir. Ortalama olarak 15-18 bin TL kazanabilmektedir fakat ortalama 5-6 bin TL şoföre ayrılırsa araç sahibine 9-10 bin TL kazanç sağlayabilir. Yakıt masraflarını ise firmalarla anlaşma yapılan miktarlarda kullanıldığı durumda kazanç miktarı artabilmektedir.

Tır sahipleri ne kadar kazanıyor?

Tır sahipleri tırlarını kişilere ya da firmalara kiralayanların aylık kazançları, 18 bin TL ile 25 bin TL arasında kazanç elde edebilirler. Bu kazançlardan 6 bin TL ile 7 bin TL masraflara gideceğinden tır sahiplerine kalan net kazanç, 12 bin TL ile 18 bin TL arasındadır.

You might be interested:  Milli Eğitim Bakanı Kim?

Türkiye’de tır şöförleri ne kadar kazanıyor?

Türkiye konumunda tır şoförü olarak çalışan birinin ortalama maaşı ayda ₺12.939.

Ingiltere’ye şoför alıyor mu?

Yurt dışında çalışmak isteyen vatandaşlar için binlerce lira maaşla iş sahibi olabiliyor. İngiltere’de başlayan kamyon ve tır şoförü krizi nedeniyle Ekim ayından Aralık ayı sonuna kadar toplam 10.500 kişiye geçici vize verileceği duyuruldu. Alınacak kişiler ağır vasıta sürücüsü olarak yollara düşecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.