Yurt Dışından Gelenler Için Hes Kodu Nasıl Alınır?

Yabancı Uyruklu Yolcularda HES Kod Temin Edilmesi; HES (boşluk) Uyruk (boşluk) Pasaport Seri Numarası (boşluk) Doğum yılı (boşluk) Soyadı yazarak 2023’e SMS atarak temin edilebilecektir.

Yurt dışından gelenler HES kodu nasıl alinir?

TCKN sahibi olmayan ve yabancı uyruklu olan yolcular için HES kodu. yazarak 2023’e SMS atın, HES kodunuzu hızla alın.

Gurbetçiler HES kodu nasıl alınır?

T.C. kimlik numarası bulunmayan yabancı yolcular pasaport bilgileri ile HES kodu alabilmektedir. HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla, Uyruk, Pasaport Seri Numarası, Doğum yılı, Soyadı yazarak 2023’e SMS atarak HES kodu alınabilmektedir.

Almanyadan Türkiyeye giderken HES kodu nasıl alınır?

YABANCILAR HES KODUNU NASIL TEMİN EDEBİLECEK

Ayrıca yurt içi GSM operatörüne ait numarası bulunmayan yabancı kişiler için pasaport bilgileri ile; HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla, Uyruk, Pasaport Seri Numarası, Doğum Yılı, Soyadı yazarak +90 555 944 3821’e SMS göndererek HES kodu alınabilir.

Yabancılar için HES kodu internetten nasıl alınır?

HES kodu alabilmek için yabancı kimlik numarası veya pasaport numarasına ihtiyaç duyulur. Akıllı telefonlarda “Hayat Eve Sığar” mobil uygulamasını indirerek yabancı kimlik numarası ile HES kodu alınabilmesi mümkündür. Ayrıca e-devlet kapısı üzerinden de yabancı kimlik numarası ile kod alınabilir.

You might be interested:  Sınamalı Öğrenci Ne Demek?

Yurt dışından gelenler için HES kodu kalktı mı?

Türk Hava Yolları (THY), İçişleri Bakanlığınca yayımlanan yeni Kovid-19 genelgesi doğrultusunda, yurt içi uçuşlarda negatif PCR testi ile tüm iç ve dış hat uçuşlarında HES kodu uygulamasının kaldırıldığını bildirdi.

Kardeşim için HES kodu nasıl alınır?

Kısa mesaj ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılacak ve 2023’e SMS olarak atılabilecek.

TC Kimlik ile HES kodu nasıl alınır?

SMS ile;

  1. HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C.
  2. Mavi Kartlı veya TC kimlik numarası 97, 98, 99 ile başlayan kişiler; HES yazıp aralarına boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. kimlik numarası, doğum yılı ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazarak ve 2023’e SMS göndererek,
  3. T.C.

TC Sağlık Bakanlığı HES kodu nasıl alınır?

Nasıl HES Kodu alabilirim? 2023 kısa mesaj numarasına, aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; HES, TC. KİMLİK NO, GEÇİCİ KİMLİK BELGE NO SON 4 HANE, GEÇERLİLİK SÜRESİ(GÜN) yazıp SMS göndermeniz durumunda HES kodunuzu alabilirsiniz.

HES kodu Alman vatandaşları gerekiyor mu?

Yabancıların HES koduna nasıl ulaşabileceği, önemli konulardan biridir. Yabancı vatandaşlar pasaport numarası, HES, doğum yıllarını ve soy isimlerini yazarak 2023’e kısa mesaj göndermelidir. Yabancılara HES Kodu Gerekli mi? Yabancılara HES kodu mutlaka gereklidir.

Pasaport numarası ile HES kodu nasıl alınır?

HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; Milliyeti (IRN), pasaport numarası, doğum tarihi (Yıl olarak) soy ismi ve son olarak gün sayısını yazarak yabancılar için HES kodu alabilirsiniz.

HES kodu formu nasıl doldurulur?

Mavi Kartlı veya TC kimlik numarası 97, 98, 99 ile başlayan kişiler; HES yazıp aralarına boşluk bırakarak sırasıyla; TC kimlik numarası, doğum yılı ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazarak ve 2023’e SMS göndererek, TC Kimlik veya Yabancı Kimlik Numarası (97, 98, 99 ile başlayan) bulunmayan kişiler için pasaport

You might be interested:  Kyk Yurt Ücreti Ne Kadar 2022?

Yabancılar için HES kodu hangi siteden alınır?

1B-Yabancılar, E-Devlet Kapısı (www.türkiye.gov.tr) üzerinden T.C Sağlık Bakanlığı bölümüne (https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi-hes-kodu-uretme-ve-listeleme) girerek Yabancı Kimlik Numaraları ile HES kodu alabilirler.

Yabancılar için HES kodu kaç gün geçerli?

HES kodunun geçerlilik süresi, seyahatin toplam süresi kadar olmalıdır. Her seyahat eden misafir için ayrı bir HES kodu alınmalıdır.

Özbek HES kodu nasıl alınır?

HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; Yabancı kimlik numarası, doğum yılı ve HES kodunun geçerli olması gereken gün sayısını yazıp 2023’e SMS yollayarak alabilirler. Aşağıda bulunan linkler üzerinden HES kodu alınabilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.