Yurt Yönetim Personeli Ne Kadar Maaş Alır?

Yani göreve yeni başlayan yurt yönetim personelleri ortalama 2 bin 500 lira civarında maaş almaktadır. Kamu kurumunda görev yapmakta olan en düşük memur maaşı 3 bin lira civarındadır. Fakat kurumlar memur alımlarını sözleşmeli statüsünde gerçekleştirdiğinden dolayı maaşlarını da kendisi belirleyebilmektedir.
Engelli çocuğunuz var mı?

0 yıl hizmeti olan Diğerleri (Lise, Ortaokul veya ilkokul mezunu) – KYK Yurt Yönetim Memuru
İstihaklar Tutar
İstihaklar Toplamı 9,273.48 ₺
Kesintiler Toplamı -1,210.76 ₺
Net Maaş 8,062.72 ₺

Yurt müdürü ne kadar maaş alır?

10 Ara 2020 — Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK’da yurt yönetim memuru olarak istihdam eden personel 2021 yılı için 3.700 TL maaş almaktadır.

Yurt güvenlikleri ne kadar maaş alıyor?

Bu zam oranıyla birlikte ” KYK Yurt Yönetim Memurlarının 2020 yılı için maaşları 3.450 TL ” olarak belirlenmiştir.

Yurt görevlisi nasıl olunur?

KYK yurt yönetim memuru alımı için genel şartlar ise;

  1. T.C. vatandaşı olmak.
  2. En az lisans mezunu olmak,
  3. KPSS’den en az 60 almak,
  4. 65 yaşından büyük olmamak,
  5. SGK’dan emeklilik aylığı almamak,
  6. Görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmamak,
  7. Tam zamanlı çalışmaya engel durumu bulunmamak gerekiyor.
You might be interested:  Yurt Dışında E Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

Özel yurt müdürleri ne kadar maaş alıyor?

Özellikle özel sektörde Yurt Müdürü maaşları farklılık arz etmektedir. Yurt Müdürü maaşı en düşük 5.440 TL, en yüksek 8.080 TL arasında değişkenlik göstermektedir. En düşük ve en yüksek Yurt Müdürü ortalamasına göre Yurt Müdürü maaşı yaklaşık 6.750 TL seviyelerindedir. Bu maaş bilgileri bağlayıcı değildir.

Yurt müdürü nasıl olunur?

Nasıl Yurt Müdürü Olunur?

  1. Lise ya da üniversite mezunu olmak,
  2. Sınavsız atama ile alan kurumlara ilgili yeteneklerin bulunduğu CV ile başvurmak,
  3. Sınav sonrası mülakat ve atama ile alan kurumların sınavlarına girerek süreci takip etmek,

Müdür yardımcıları ne kadar maaş alıyor?

2021 yılında müdür yardımcısı olarak görev yapanların maaşları ise yaklaşık olarak 4 bin 100 TL olmakla birlikte ayrıca maaşlara en az yüzde 7 oranında zam yapılacaktır. Ek olarak hem müdür hem de müdür yardımcılarına ek ders ücreti de verilmektedir. Bu tutar ile maaşlar ortalama 4 bin 300 TL civarında olmaktadır.

KYK güvenlik görevlisi maaşı ne kadar?

Silahlı görev yapan özel güvenliklerle silahsız görev yapanlar bir olmamaktadır. 2022 özel güvenlik maaşları ortalama olarak 5,500 TL – 6,000 TL arasında değişim göstermektedir. Mesleğe yeni başlayan güvenlik görevlilerinin maaş hesaplamaları ise genelde asgari ücret üzerinden yapılmaktadır.

2021 özel güvenlik maaşları ne kadar?

Devlet Kurumunda Çalışılan Güvenlik Görevlisi Maaşları 2021

Devlet memuru olarak güvenlik görevlisi çalışanına başlangıç olarak 3.500 tl ila 3.800 tl aralığında maaş ödemesi gerçekleşmektedir.

Silahlı özel güvenlik ne kadar maaş alır?

Kadrolu olarak çalışanların maaşları ise 5.100 TL’dir. Bankalarda çalışan güvenlik görevlilerin maaşları da çalıştığı bankaya göre azalabilir ya da artabilir. Bankalarda silahlı güvenlik görevlileri çalıştırılır. Bu nedenle en az 5.175 TL maaş alırlar.

You might be interested:  Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim Araştırma Hastanesine Nasıl Gidilir?

KYK Yurt memuru nasıl olunur?

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü KYK Yurt Yönetim Memurluğuna başvuruda bulunmak isteyen adayların Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından düzenlenen KPSS Lisans oturumunda, çift yıllarda alınmış olmak kaydıyla KPSS P3 puan türünden en az 60 puana sahip olmaları gerekmektedir.

Yurt müdürü olmak için hangi bölüm okunmalı?

Üniversitede İşletme, İktisat bölümlerini bitiren kişiler yurt müdürü olarak çalışabilir. Bu bölümlerde eğitim almak tercihe bağlıdır, yurt müdürü olarak çalışabilmek için herhangi bir eğitim zorunluluğu bulunmamaktadır. Yurt müdürü, öğrencilerin konakladığı yurtların idaresinden sorumludur.

Yurt yönetim Memuru kaç puanla atanır?

Yurt Yönetim personeli alımı başvuruları KPSS Puanı ile gerçekleştirildi. En az 60 puan ile başvuru alınmıştı. Gençlik ve Spor Bakanlığından gelen duyuruya göre, En Düşük KPSS Puanı – 60,13799 oldu.

Okul müdürü ne kadar maaş alıyor?

Okul müdürü maaşları, 9.000 TL ile 11.000 TL arasında değişiyor. Devlet okullarında görev yapan okul müdürleri ek ders hariç, ortalama 8.000 TL maaş alıyor. Özel okullarda görev yapan okul müdürleri ise 4.000 TL ile 7.000 TL arasında maaş alıyor. Okul Müdürü maaşı ortalama aylık 9939 _TL’dir.

Yurt görevlisi ne iş yapar?

Yurt yönetim memurları, KYK’ya bağlı yurtlarda çeşitli görevler almaktadır. Satın alma, öğrenci işleri, personel işleri, lojman sorumluluğu gibi alanlardan herhangi birinde görev alırlar. Madde 1- Yurt müdürlüklerinde özel ve gece hizmetlerinin yürütülmesiyle ilgili usul ve esasları tespit etmektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.