Yüz Yüze Eğitim Hangi Dersler?

MEB tarafından 81 ilin valiliğine gönderilen yazıda yüz yüze eğitimin detaylarına yer verildi. Buna göre; düşük ve orta riskli illerde bulunan ortaokulların 5, 6 ve 7. sınıflarında Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, yabancı dil ile din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri yüz yüze eğitimle yapılacak.
Bu sınıflarda Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, yabancı dil, din kültürü ve ahlak bilgisi, Kur’an-ı Kerim ve Arapça dersleri yüz yüze yapılacak. Yüksek ve çok yüksek riskli illerde ise bu sınıflarda sadece uzaktan eğitim gerçekleştirilecek.

Yüz yüze eğitim kaç ders?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), meslek liselerinde bir günde en fazla 10, diğer ortaöğretim kurumlarında ise 8 ders saati yüz yüze eğitim yapılmasına karar verdi. Buna göre, ortaöğretim kurumlarında yüz yüze eğitim 2 Mart’tan itibaren başladı.

Ortaokulda hangi dersler yüz yüze olacak?

Bu sınıflarda Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, yabancı dil, din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri yüz yüze eğitimle olacak. Yüksek ve çok yüksek riskli illerde ise bu sınıflarda sadece uzaktan eğitim yapılacak.

Dersler yüzyüze mi?

Nitekim geçtiğimiz 1,5 yıl boyunca Kovid-19 salgını nedeniyle eğitimi bütünüyle uzaktan öğretim usulüyle yapmaya çalıştık ve başardık. Şimdi 2021-2022 akademik yılında bütün üniversitelerimizde aldığımız karara göre eğitim ve öğretim yüz yüze yapılacaktır.

You might be interested:  Almanya Eğitim Sistemi Nasıl?

Yüz yüze eğitim 5 gün olacak mı?

Yüz yüze eğitim, Kovid-19 tedbirleri dahilinde bugün başladı. Salgın öncesinde olduğu gibi haftada 5 gün uygulanacak olan eğitim, tüm kademelerde kesintisiz şekilde devam edecek.

Yüz yüze eğitim de dersler kaç dakika?

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda dersler 40 dakika olarak işleniyor. Pandemi nedeniyle uzman isimler, kapalı alanlarda geçirilen sürenin düşürülmesi gerektiğini vurgulayan açıklamalar yaptı. Eylül ayında 2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci dönemi başladı.

Dersler artık 30 dakika mı?

‘Dersler 30 Dakikaya Düşürülmeli’

Uzun süre kapalı alanlarda kalmanın bulaş riskini yükselttiğini söyleyen Koçak, okulların açılmasından ve varyantın hızla yayılmasından dolayı, derslerin 30 dakikaya düşürülmesi ve sınıfların en az 10 dakika havalandırılması gerektiğini söyledi.

Ortaokulda hangi dersler olacak?

ORTAOKUL 8 SINIF DERSLERİ (ORTAOKUL 4) VE HAFTALIK DERS ÇİZELGESİ

 • Türkçe 5 saat ders.
 • Matematik 5 saat ders.
 • Fen Bilimleri 4 saat ders.
 • T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük 2 saat ders.
 • Yabancı Dil 4 saat ders.
 • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 saat ders.
 • Görsel Sanatlar 1 saat ders.
 • Müzik 1 saat ders.
 • Okullar açılınca hangi dersler olacak?

  İlkokullarda öğrencilere Türkçe,matematik, hayat bilgisi ve İngilizce dersleri yüzyüze anlatılacak. Bu derslere ek olarak 4’üncü sınıflar ayrıca haftada 2 saat din kültürü ve ahlak bilgisi dersi de görecek. Müzik,resim ve beden eğitimi gibi dersler ise uzaktan eğitimle verilmeye devam edecek.

  Yüz yüze eğitim sınıflar bölünecek mi?

  Sınıf mevcutlarının kalabalık olduğu ve seyreltme ihtiyacı duyulan tüm sınıflar ikiye bölünerek yüz yüze eğitim yapılabilecek. Bölünme sonucu oluşan grupların hangi gün okula geleceği okul müdürlüklerince planlanacak.

  2022 uzaktan eğitim devam edecek mi?

  Milli Eğitim Bakanı Özer, ‘7 Şubat’ta, 81 ilde tüm sınıf seviyelerinde yüz yüze eğitime devam edeceğiz. Omicron ve vaka sayılarından dolayı yüz yüze eğitime ara vermeyeceğiz’ dedi. Birinci dönem, 6 Eylül 2021 Pazartesi günü başlamıştı. 21 Ocak 2022 Cuma günü sona erecek.

  You might be interested:  Kyk Yurt Kayit Ucreti Nasil Yatirilir?

  Online derslerin sınavları yüz yüze mi?

  Üniversitelerde yüz yüze sınav kararı: Artık online sınav yapılmayacak | soL haber. YÖK, üniversitelerde sınavların yüz yüze yapılması yönünde karar aldı. YÖK üniversite rektörlüklerine sınavların yüz yüze yapılmasına yönelik kararını iletti.

  Derslerin yüzde kaçı online?

  YÖK Başkanı Özvar, üniversitelerde derslerin veya herhangi bir dersin yüzde 40’unun uzaktan eğitim yoluyla yapılabileceğini belirterek, böylece üniversitelerde hibrit eğitim usulleri ile eğitim öğretim faaliyetlerinin yürütülebileceğini söyledi. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr.

  Haftada 5 gün okul olacak mı?

  ‘Kıymetli öğretmenlerimiz, değerli velilerimiz ve sevgili öğrencilerimiz, inşallah 6 Eylül 2021 itibarıyla tüm kademelerde haftada 5 gün ve yüz yüze eğitime başlıyoruz.

  Yüz yüze eğitim kaç gün olacak?

  “OKULA MASKE TAKILARAK GELİNECEK”

  * 6 Eylül 2021 itibarıyla tüm kademelerde haftada beş gün ve yüz yüze eğitim başlıyor. * 1-3 Eylül tarihleri arasında okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerine yönelik uyum eğitimleri yapılacak.

  Okullar kaç gün yüz yüze eğitim?

  Çocuklarımızın gelişimi, sağlığı ve geleceği için koronavirüsle birlikte yaşamayı öğrenmek ve yüz yüze eğitime devam etmek zorundayız. Kıymetli öğretmenlerimiz, değerli velilerimiz ve sevgili öğrencilerimiz; inşallah, 6 Eylül 2021 tarihi itibarıyla tüm kademelerde haftada 5 gün ve yüz yüze eğitime başlıyoruz.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.