Terasta Wifi Keyfi

Merhaba ben Büşra, Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Bölümünde okuyorum. Size Huzur Kız Öğrenci Yurdunda Geçirmiş olduğum bir günümü anlatacağım.

Sabah 7.30 da uyandım, odamda duşumu aldıktan sonra hazırlanıp kahvaltımı yapmak için terasa çıktım. Ders saatimin başlamasına on dakika kala yurttan çıktım. Dersime tam zamanında yetiştim. Akşam üzeri dersim bitti ve dinlenmek için yurduma geri geldim. Huzurla dinlemedim ve aşağı inip fitness salonunda biraz spor yaptım. Birazda sauna da vakit geçirdikten sonra tekrar odama çıkıp duşumu aldım. Akşam yemeği için yemekhane çıktım Fırat Üniversitesinin manzarası eşliğinde kızlarla beraber yemeğimizi yedik.  Daha sonra ders çalışma odasına gidip gün içinde işlediğimiz derslere gözden geçirdim. Benim için çok yoğun ve huzurlu bir gündü. Odamda yurdun internet hızının yüksek olmasından dolayı ailemle görüntülü olarak uzun bir görüşme yaptım. Biraz kitap okudum ve huzurla uyudum…

Huzur Kız Yurdunu tercih ettiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Burada evimde gibiyim. Yönetimin öğrencinin halinden anlaması, problemlerimize çözümcü yaklaşması ve ilgilenmesi gerçekten harika. Burada huzurla tüm gününüzü sıkılmadan geçirebilirsiniz. Yurdun okula yakın olması büyük bir zaman kazancı sağlıyor. Her odada duş ve lavabo olması çok önemli. Yurtta geçirdiğim zamanımın çoğunu terasta arkadaşlarımla çay yada kahve içerek geçiriyorum, çünkü hem sınırsız interneti var hem de çok güzel bir manzaraya sahip.

Huzur Kız Yurdu bence de Elazığ’ın en huzurlu yurdu…

Bu yazıyı paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir